Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ринок нерухомості осінню та прогнози на зму.

Вперше за багато років ринок нерухомості визначають покупці: продавці і забудовники готові серйозно поступатись в ціні.

Забудовники і девелопери поступово відмовляються від продажу квартир в розстрочку, але замість цього покупець при певних умовах може розраховувати на серйозні знижки.

Проходить« мода »на розстрочку, хоча ще недавно, вклавши близько 30% вартості житла, можна було легко отримати фінансування. Тепер ситуація дещо інша: після початку бойових дій забудовники готові давати хороший дисконт.

В економ-класі знижки можуть досягати 3-7%. У бізнес-класі – від 5 до 20%, а в «бізнес +» і «преміум» сегментах забудовник може поступитись і до 25% від початкової вартості об’єкта. Але на такі поступки можуть розраховувати лише покупці, які готові розрахуватися за квартиру відразу.

clip_image002Зговірливість продавців первинки пояснюється дефіцитом фінансового ресурсу. Забудовники не можуть розраховувати на кредитну підтримку з боку банків, а змушені обмежитьсь лише залученням грошей від інвесторів.

А незабаром дефіцит грошей може змусити продавців ще більш знижувати вартість своїх об’єктів.

Забудовникам дали зрозуміти, що в найближчі півроку-рік вони не зможуть продавати за тими цінами, які були ще в 2013 році. Багато хто з них починають переглядати прайси. Адже купівельні очікування набагато нижче тих цін, які є на ринку. І не виключено, що девелопери в кінці вересня – на початку жовтня почнуть знову знижувати ціни для того, щоб збільшити темпи продажів.

Ринок первинної нерухомості тенденції

1. Перетікання забудовників з мільйонників до столиці і поява нових девелоперів;
2. Зростання відкладеного попиту на апартаменти великої площі, який при стабілізації ситуації буде реалізований в реальних угодах;
3. Поява доступних об’єктів в центральних районах столиці;
4. Гнучкі знижки на нове житло від 3 до 20% і заміна механізму розстрочки дисконтами;
5. Підвищення привабливості великих мегаполісів і нерухомості в містах-супутниках.

За I-II квартали 2014 кількість угод у забудовників впала в 2 рази в бізнес-класі і в 3 рази в преміум-сегменті, хоча повністю продажі не зупинились. А в останні кілька тижнів серпня – на початку вересня знову намітилось зростання. При цьому квартири рівня економ і кофморт залишаються локомотивом ринку. Обсяг угод з ними на рівні минулого року, а в окремі періоди (особливо під час різкої девальвації гривні) – навіть вище.

Звично, найбільшим попитом користуватиметься нерухомість у столиці, куди, особливо в кризу, стікаються потенційні покупці з регіонів. Причому, зараз покупка нерухомості багатьма розглядається саме як життєво важлива необхідність, відсуваючи на задній план розкіш і повсякденні витрати.

Також є очікування, що підвищиться попит на первинну нерухомість в містах-супутниках. Адже вартість землі, будівельних робіт там трохи нижче, ніж у столиці і великих містах. Це дозволяє девелоперам будувати якісні об’єкти за конкурентними цінами. У той же час, близькість мегаполісу і, як правило, розвинена навіть у містах-сателітах інфраструктура робить їх зручними для життя.

Ринок вторинної нерухомості тенденції

1. Продавці змушені поступатись реальним покупцям;
2. Зближення цін на "первинку» і «вторинку»;
3. Дисконти до 20% від заявленої суми житла;
4. Спрощення доступу на ринок оцінки;
5. Перевага оренди над продажем «вторинного» житла.

Зараз взаємовідносини продавця і покупця походять скоріше на протистояння, і боротьбу за ціну. Чи виб’є більшу вартість господар житла, або зможе отримати свій дисконт покупець. І в найближчому майбутньому таке протиборство явно збережеться.

При цьому продаж вторинного житла в нинішніх умовах – далеко не найкраще рішення, оскільки цінова ситуація не на стороні продавця. Альтернатива – здача в оренду до моменту, коли попит вирівняється. Тим більше що зараз ми бачимо унікальну тенденцію: вартість квартир падає, а ціна оренди зростає. Відповідно, логічніше скористатись можливістю отримувати стабільний дохід, ніж втрачати на разовій угоді.

Ринок оренди восени

1. Істотне зростання орендних ставок;
2. Дефіцит знімного житла;
3. Переорієнтація наймачів на передмістя і міста-супутники;
4. Поява моди на «sharehouses»;
5. Скрупульозний відбір орендарів господарями житла;

Ціна оренди зараз досягла своєї критичної точки. Хоча не виключено, що протягом місяця ставки виростуть ще на 10%. Адже основною масою переселенців Київ вже наповнився, почався новий бізнес-сезон. Це провокує дефіцит вільного житла, і збільшення цін. А враховуючи, що попит набагато вище пропозиції, орендодавці влаштовують своєрідні «кастинги» серед наймачів. Наприклад, якщо стоїть вибір між мешканцями з собакою або без, то вибір очевидний. Якщо вибір між дівчатами та компанією хлопців – аналогічно.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?