Новини світу кредитування та банківських послуг.

Рятувальники гривні і програма МВФ

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Перспективи міжнародних резервів

Міжнародні резерви України за сприятливого розвитку подій можуть досягти 13 мільярдів доларів вже цього року проти 5,6 мільярда доларів на даний момент, вважає старший керуючий міжнародного рейтингового агентства Fitch Пол Роукінс.
В інтерв’ю агентству Bloomberg Роукінс пояснив, що сума, яку Україна отримає в рамках дворічної кредитної програми МВФ, "виглядає досить великою", щоб допомогти країні впоратися з фінансовими проблемами в найближчі кілька років. "Якщо все зійдеться, ця сума здається достатньою, щоб відновити резерви до більш прийнятного рівня", – зазначив він.

clip_image001

Нові купюри

З 9 березня 2015 Національний банк України ввів в обіг банкноту номіналом 100 гривень зразка 2014 з удосконаленою системою захисту. Випуск нової банкноти номіналом 100 гривень є результатом довготривалого проекту регулятора щодо поновлення попереднього номінального ряду банкнот національної валюти зразка 2003 – 2007 років. За словами заступника Голови НБУ Якова Смолія, банкноти номіналом 100 гривень попередніх зразків, що на сьогодні знаходяться в обороті, залишатимуться законним платіжним засобом і громадянам не потрібно їх міняти.

Рятувальники гривні

12 провідних банків погодилися добровільно взяти на себе частину збитків, пов’язаних із знеціненням курсу гривні в 2014 році, повідомили в Нацбанку після щотижневої наради з керівниками банків, яка відбулася 10 березня 2015 року. В ході проведеної зустрічі банкіри відзначили, що відтік коштів з банківської системи продовжується, проте спостерігається позитивна тенденція щодо зменшення масштабів відтоку. Такі зрушення керівники банків пов’язують з поступовою стабілізацією ситуації на сході країни.

clip_image002
Дефіцит держбюджету

Нова програма Міжнародного валютного фонду для України передбачає зниження дефіциту державного бюджету, включаючи НАК «Нафтогаз України», до 2,2% ВВП до 2020 року. Про це йдеться у звіті, розміщеному на сайті Фонду. У документі зазначено, що на кінець 2015 року дефіцит передбачається на рівні 4,2% ВВП, на кінець 2016 року – 3,7% ВВП, 2017 – 2,1% ВВП, 2018 – 2,6%, 2019 г . – 2,4%. З урахуванням дефіциту НАК «Нафтогаз України», показник бюджетного дефіциту на ці дати очікується на рівні 7,4%, 3,9%, 3,1%, 2,6%, 2,4%.

Транш від МВФ

У п’ятницю, 13 березня, на рахунки Національного банку України почав надходити перший транш кредиту від Міжнародного валютного фонду в розмірі 5 млрд. дол. Про це повідомила прес-секретар міністра фінансів України Дарина Марчак. «Гроші почали надходити на рахунки Національного банку України, всі вони прийдуть сьогодні. Коли всі 5 млрд. дол. надійдуть, та частина, яка йде на зовнішні виплати – близько 2,8 млрд. дол. – Буде перерахована на рахунки Мінфіну », – зазначила вона.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?