Новини світу кредитування та банківських послуг.

Розвиток в розпал кризи: огляд ринку пластикових карт за 2015

Всупереч глибокої кризи пластикові карти не тільки постраждали менше інших продуктів, але і зробили стрибок у розвитку. При цьому навантаження на кишеню споживача не збільшилася – а навпаки, зменшились. Яким був рік, що минає для сегмента пластикових карт.

Сегмент пластикових карт всього за один рік здійснив справжній прорив. Якщо головним досягненням 2014 стало банальне зростання безконтактних платежів, то 2015 посилив цю тенденцію, підкріпивши її появою інших технічних новинок.  У 2015 році банки особливо активізувалися в цьому напрямку, і почали запускати продукти, спрямовані на розвиток електронної комерції.  

Найважливішою подією 2015 в сегменті платіжних карт фінансисти називають установку безконтактних терміналів для оплати проїзду в метрополітені, яка відразу ж зробила непопулярну до цих пір технологію Pay Pass / Pay Wave масовою, здійснивши справжній прорив.  Тепер у місті встановлюють паркомати, які приймають до оплати безконтактні картки.

Крім цього, у 2015 році у власників пластику з’явилася можливість вільно переказувати кошти з картки на картку, у тому числі через онлайн-сервіси.

Легке подорожчання

Середньоринкові витрати за дебетними пластиковими картами в гривні в 2015 році, як і в 2014, змінювалися нерівномірно (під середньоринковими витратами маються на увазі витрати на випуск і обслуговування пластикової картки, а також комісії за разове зняття 1000 одиниць валюти в банкоматі банку-емітента та банку, що не є партнером емітента).

За підсумками минулого року середні витрати за картками Mastercard дещо знизилися, а по картах Visa – навпаки, трохи підросли.

Так, за даними компанії «Простобанк Консалтинг», за 2015 середні витрати за картками Mass Mastercard і Maestro знизилися на 11%, до 16,2 і 68,6 гривень відповідно; а по картах Gold Mastercard – зменшилися на 23%, до 245,5 гривень.

А середні витрати за картками Visa Electron подорожчали на 15% до 18,4 гривень, Visa Classic – на 5%, до 66,35 гривень, а Visa Gold – на 10%, до 289,9 гривень.


Набагато цікавіше динаміка, яка відбувалася в сегменті пластикових карт, випущених у доларах. Очевидно, через обмеження Національного банку, які унеможливлюють поповнення такого пластика на суму більше еквівалента 3000 гривень на добу, що, в свою чергу, негативно впливає на популярність інвалютних карт, їх вартість за підсумками 2015 знизилася на чверть, а то і третину. Найбільше, за даними компанії «Простобанк Консалтинг», за +2015 рік впали середні витрати за картками в доларах Gold Mastercard (з 21,75 до 14,92 доларів), Maestro (з 1,45 до 0,94 доларів), Mass Mastercard (з 5,96 до 3,92 доларів), Visa Classic (з 4,85 до 3,09 доларів).

Очікування від 2016-го

Що ж очікує сегмент пластикових карт в новому році? Фінансисти впевнені: інтенсивний розвиток продовжиться.   Безконтактні картки отримують ще більш широке застосування. Можна припустити, що до 2017 року оплату за проїзд за допомогою безконтактної картки можна буде здійснити в будь-якому муніципальному транспорті. . Крім того, враховуючи динаміку і діючі тенденції, слід очікувати розширення можливостей інтернет банкінгу та мобільних додатків.

Одним з очікуваних подій є поява на українському ринку поряд з існуючими платіжними системами таких світових лідерів як ApplePay, GooglePay, та ін., Що спричинить за собою розвиток безконтактних платежів з використанням технології NFC. Значного поширення отримають платежі з використанням мобільного телефону та інших пристроїв (браслет або годинник).

Джерело: Простобанк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?