Новини світу кредитування та банківських послуг.

Розвиток грошових переказів і їх ціна в 2015 році?

Якими будуть особливості розвитку цієї послуги в найближчі місяці нового року, за якими сервісами майбутнє, і чи будуть зростати тарифи на грошові перекази?

Начальник управління пасивних, комісійних та сервісних продуктів ВТБ Банк

Думаю, є передумови до зростання цін на послугу:

  1. В даний час тарифи систем грошових переказів на межі собівартості, і багатьом банкам просто невигідно надавати такі послуги.
  2. У жорсткій конкурентній боротьбі зазнали або зазнають поразки кілька найбільших гравців, ще недавно активно представлених на ринку України, СНД. Найгучнішим на ринку, мабуть, було банкрутство системи Migom, одного з найбільших операторів ринку СНД.

Але тарифи поки не підвищуються. Топ-менеджмент систем грошових переказів не clip_image001поспішають їх піднімати, не ризикуючи часткою ринку і лояльністю клієнтів. Поки на тарифну політику істотний вплив роблять власники платіжних терміналів в РФ.

Росія, як найбільший донор грошових переказів фізосіб, генерує потік переказів з мінімальною вартістю відправки. І, відповідно, з їх ціновою політикою змушені рахуватися і інші системи.

Але я впевнена, що разом з європейським курсом економіки, буде змінюватись і тарифна політика на ринку в цілому, оскільки світові лідери все ж воліють працювати за вищими тарифними ставками.

Що стосується розвитку грошових переказів, то ця послуга – одна з найбільш популярних. І всі економічні тренди свідчать про те, що нею буде користуватись все більше українців. В даний час у продукту і так вже одна з найширших аудиторій – різного віку, з різних соціальних груп. Відповідно, будуть користуватись попитом різні канали надання послуги – як традиційний візит в банківське відділення, так і обслуговування через телефонний, інтернет-банкінг.

Ймовірно, найближчим часом відбудеться перерозподіл грошових потоків в Україну за географічною ознакою – до останнього часу лідером по валютних переказів залишалась Росія. Розвиток продуктів буде відбуватись в напрямку зручності для користувачів і безпеки платежів.

Начальник центру розвитку продуктів ринку індивідуального бізнесу департаменту маркетингу УкрСиббанку BNP Paribas Group

Тарифи на міжнародні грошові перекази встановлено у валюті, тому для українців вони будуть залежати від курсу. Крім того, на тарифи впливає і рівень інфляції в країні. Але, швидше за все, системи грошових переказів намагатимуться утримувати ціни за свої послуги на колишньому рівні за рахунок зниження витрат.

Що стосується розвитку послуги, то зараз у світі дуже популярні системи Western Union, UNIStream, MoneyGram, що дозволяють здійснювати грошові перекази без відкриття рахунку. При цьому спостерігається позитивна динаміка попиту на послуги грошових переказів в альтернативних каналах (наприклад, система TransferWise), що пропонують дешеві міжнародні перекази.

Начальник управління інтернету-банкінгу Platinum Bank

Навряд чи ми побачимо зростання тарифів за таким видом переказів як з карту на карту.

В умовах ринкової конкуренції, коли банки починають активно просувати дану послугу, гравці, які поставлять занадто високий тариф, або залишаться поза ринком, або будуть змушені знизити тарифи.

А зі збільшенням кількості та якості дистанційних каналів обслуговування банків, клієнтові стає простіше знайти найпростішу і вигідну пропозицію.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?