Новини світу кредитування та банківських послуг.

Розвиток банківської системаи у 2013.

Розвиток банківської системи безпосередньо залежить від стану економіки країни.
У 2013 році простежувалося падіння показників основних економічних галузей. Будівництва – на 14,5%, введення житла – на 3,4%, перевезення вантажів – на 1,9%, перевезення пасажирів – на 2,8%, оптової торгівлі – на 2%, експорту товарів – на 9,2% , імпорту товарів – на 8,9%. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі склало 12,6 млрд. дол.
«За попередніми офіційними даними, приріст ВВП в 2013 році склав 0%. Тобто, зростання економіки немає. Промисловість за рік «впала» до 95, 3% по відношенню до минулого року. Про це потрібно пам’ятати, адже банківська система безпосередньо залежить від економіки. Торгівля зросла майже до 110%. Як ви розумієте, зростання торгівлі в умовах падіння промислового виробництва означає, що ми торгуємо чимось не своїм, тобто – імпортом. Це позначилось і на наших показниках платіжного балансу, – стверджує президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

clip_image002

– До речі, якщо говорити про кредити, то найбільше зараз зросло кредитування торгівлі, а не якихось інших галузей. І в цьому немає нічого дивного, адже, за даними НБУ, негативне сальдо по товарах склало майже 20 млрд. грн. Тобто, товарів купили на 20 млрд. грн. більше, ніж продали. А звідки брали гроші? Займали за кордоном, за що нам тепер доведеться розраховуватися ».
Доходи державного бюджету в 2013 році склали 339 млрд. грн., Тоді як в 2012 році ми мали показник на рівні 346 млрд. грн. Як зазначає Олександр Сугоняко, вперше за всю історію незалежності доходи держбюджету менше доходів за минулий рік. Дефіцит держбюджету склав 64 мільярди гривень.
«Тенденція за основними показниками банків цього року трохи краще, ніж минулого. Це тому, що Національний банк у 2013 році зробив крок у бік більш м’якої монетарної політики і грошова маса зросла на близько 16-17 відсотків. Це дозволило поліпшити ситуацію в банках і в економіці в цілому, а також – забезпечило зростання кредитування.
У той же час ми могли спостерігати зростання короткострокових кредитів протягом останніх 18-19 місяців. А в грудні 2013 їх обсяг навіть перевищив обсяг довгострокових кредитів. Це сталося внаслідок падіння показників промислового виробництва. Обсяг припливу прямих іноземних інвестицій в 2013 році зменшився в два рази: з 6,6 млрд.до 3,3 млрд. Три рейтингові агентства знизили рейтинги України до переддефолтному рівня. Банки протягом року не бачили перспективи в довгостроковому кредитуванні.
Також варто зупинитись на тому, що процентні доходи зросли цього року на 12%, а процентні витрати – на 12,7%. Відрахування в резерви в 2012 році склали 23,4 млрд. грн., А в 2013-му – 28 млрд. грн. Приріст склав 19%. Це свідчить про те, що якість кредитного портфеля залишається проблемною ».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?