Новини світу кредитування та банківських послуг.

Розстрочення та відстрочення платежу: в чому різниця?

Розстрочення та відстрочення платежу: в чому різниця?

Відомо, що відстрочка платежів і взяття певних речей в розстрочку вважаються різновидами процесу кредитування. Принаймні, так написано в економічній літературі.

Однак не слід забувати, що будь-який вид комерційного кредиту можна оформити в торгових центрах. Їх реалізатори шукають різні способи якнайшвидшого просування товарів і послуг на ринок збуту. От і придумують різні методи привабливою реклами. Щось в роді цього: «Тільки з п’ятнадцятого числа в мережі магазинів« Евелін »ви зможете придбати комп’ютер за 2500 гривень. Тільки у нас діють гнучкі системи знижок та можливість надання розстрочки. Приходьте, ми завжди вам раді ».

Якщо мова йде про перенесення строку сплати, обумовленому в документі, значить, це відстрочка платежу. Щоб її оформити, клієнт повинен пред’явити вагомі причини. Наприклад, раптове захворювання або ж банкрутство підприємства, яке приносило йому прибуток. Зовсім інша справа – розстрочка. Це зручний спосіб придбання вподобаних їм товарів. Особливо тоді, коли повної суми, щоб з ними розрахуватися, на даний момент немає. Розстрочку можна оформити на рік, півроку і навіть на кілька днів. Все залежить rassrochka-i-otsrochka_platezha-300x283від фінансових можливостей клієнтів.

Найчастіше до розстрочення вдаються у сферах оптової та роздрібної торгівлі, так як в більшості випадків вони нагадують один одного. Перш за все, мова йде про те, що і там, і там угоду вважають складеним. А якщо в пакеті документів позначені ціни на товари або послуги, строк погашення відсотків і загальна сума платежів, тоді взагалі немає сенсу розводити розмови на цю тему.

Згідно із законодавчими актами Російської Федерації, реалізатор має право вимагати відсотки по тому чи іншому типу кредитування. Якщо в угоді про це нічого не написано, потрібно враховувати розмір рефінансування. Тобто, в будь-якому випадку реалізатор може вимагати, а позичальник повинен тримати вуха гостро і бути готовим до того, що в певний момент, навіть самий невідповідний, йому доведеться повернути всі зайняті кошти до останньої копійки.

При несвоєчасних внесках продавці також можуть наживатися на відсотках. Тут лічильник включають з самого першого дня прострочення. Сума відсотків нараховується за місцем проживання або реєстрації. Тут у будь-якому випадку доведеться робити внески. Навіть тоді, коли заборгованості немає.
Після переходу товарів покупцеві і до їх оплати право володіння і розпорядження ними залишаються за реалізаторами. Самі товари виконують функцію застави. Таким чином, покупець повинен купити їх, а реалізатор – зажадати повернення у разі несплати боргів.

Практику розстрочок і відстрочок можна застосовувати для будь-яких типів угод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?