Новини світу кредитування та банківських послуг.

Розрахунки в інтернеті, як захистити себе.

Здійснення покупок в мережі Інтернет з кожним днем стає все більш популярним, оскільки економить і час, і гроші. Але не треба забувати про сьогоднішнішній рівень кіберзлочинності в нашій країні, а також – про віруси програмного забезпечення і фішингові сайти, потрапивши на які ви ризикуєте втратити гроші. Як уберегти себе від шахрайства, читайте в нашому матеріалі.

Верифікація веб-сторінки

Перед тим, як робити покупку, переконайтеся в справжності веб-сторінки: чи точно вона належить тому магазину, в якому ви хочете замовити товар, і чи існує цей магазин взагалі. Насамперед, зверніть увагу на назву ресурсу. Адже назва фішингових ресурсу може всього однією літерою відрізнятися від назви справжнього інтернет-магазину.

Додаткова картка

Відкрийте собі додаткову карту, яку будете використовувати тільки для оплати покупок в мережі Інтернет, в потрібний час переводячи на неї необхідну суму грошей. Розплачуватись основною картою рекомендується тільки на тих інтернет-ресурсах, які захищені технологією 3D Secure (Verified by Visa, MasterCardSecureCode), або мають сертифікат на відповідність міжнародному стандарту безпеки PCI DSS (про його наявність можна прочитати на стартовій сторінці сайту або в рубриці «Безпека» ).

clip_image001

Безпечне з’єднання

Про те, що з’єднання з сайтом є захищеним, свідчить наявність в правому нижньому кутку екрану невеликого закритого замка, а також – веб-адреса, яка починається з https: //. Щоб повністю упевнитись в достовірності безпечного з’єднання, клікніть два рази по значку закритого замка. З’явиться віконце з інформацією про те, кому, ким і на який період видано цей сертифікат.

Електронні листи

Не варто поспішати з відкриттям сумнівних повідомлень, отриманих через e-mail. Адже так званий лист від банку може виявитися фішинговим і перейшовши за наданими посиланнями і залишивши свої особисті дані, ви мимоволі відкриєте шахраям шлях до свого рахунку. Тому подібні листи краще відразу ж відправляти в корзину.

Реквізити

Реєструючись на невідомих ресурсах, ні в якому разі не вказуйте реквізити своєї платіжної карти: такі, як номер, термін дії та CVV-код. З усією відповідальністю підійдіть до безпеки ваших критичних даних. Не відправляйте фото вашої карти по e-mail та не надсилайте реквізити через Skype або соціальні мережі. А якщо вам дзвонить співробітник банку і просить уточнити свою особисту інформацію, пам’ятайте, що він не має на це жодного права. Найімовірніше ви маєте справу з шахраєм.

clip_image002

СМС-інформування

Обов’язково підключіть собі послугу смс-інформування про проведені операції. Нехай вона навіть не безкоштовна, але з нею буде набагато безпечніше. Ви будете повідомлені про всі трансакції, і в разі шахрайських дій з картою встигнете оперативно відреагувати, звернутись до контакт-центру і заблокувати карту.

Троянський кінь

Обмін відео-роликами в мережі на сьогодні став одним з найбільш популярних методів трохи відволіктись від роботи і зробити невеликий перепочинок. Але буває, що ви переходите за гіперпосиланням на сторінку з відео, а воно не відтворюється. У віконці вискакує повідомлення, що повідомляє вас про те, що ваш програвач Flash застарів, і для перегляду потрібно встановити новішу версію. Тут же вам пропонується перехід на сторінку з апгрейдом.
Ви переходите, завантажуєте файл, а разом з ним – шкідливу програму, яка наступного разу, коли ви вирішите оплатити покупку в інтернет-магазині, завантажує ваші особисті дані і отримає доступ до вашого банківського рахунку.

Ваш телефон

Ваш телефон – важливе джерело інформації про вас. Припустимо, що вам не пощастило, і ви «попались на вудку». Як стверджують у ПриватБанку, щоб перевипустити Вашу SIM-карту і отримати доступ до всіх фінансових операцій по телефону, шахраї можуть попросити вас передзвонити по 3 різними номерами або поповнити ваш рахунок. Тому, якщо є підозри про те, що вашим номером користуєтесь не тільки ви, негайно блокуйте свою сім-карту і платіжну картку також.

clip_image003

Крім цього, як відомо, багато грішать тим, що зберігають номери своїх карт, логіни, паролі, ІПН та кодові слова у себе на телефоні. Якщо вкрадуть телефон – разом з ним піде і вся конфіденційна інформація. Тому такого робити не треба.

На своєму комп’ютері

Бажано здійснювати покупки або проводити інші платежі в мережі Інтернет тільки з використанням свого комп’ютера. Якщо ж довелося скористатися чужим, то по вчиненню трансакції переконайтесь, що ваші особисті дані та інша інформація не збереглась (для цього ще раз завантажте сторінку інтернет-магазину, де була здійснена покупка).

Своєчасне оновлення

Регулярно оновлюйте антивірусну програму, браузер і програмне забезпечення. Тоді шкідливі програми, які з кожним днем удосконалюються, не зможуть отримати доступ до вашої особистої інформації.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?