Новини світу кредитування та банківських послуг.

РОЗПИСКА ПРО ВИДАЧУ ПОЗИКИ, ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ.

ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ

Для того щоб розписка мала юридичну силу і по ній не виникало додаткових питань, до її складання слід ставитися дуже уважно і постаратися врахувати всі проблеми, які можуть виникнути, якщо повернення грошей доведеться добиватися в суді.

Рукописний варіант розписки пишеться позичальником власноруч в присутності кредитора і повинен містити пункти:

  • назва (розписка);
  • місце і дата написання;
  • повні дані про укладача розписки, включаючи паспортні, домашню адресу і телефон;
  • повні дані про позикодавців;
  • розмір позики (числом і прописом);
  • умови позики (термін, відсотки на місяць або сума до повернення);
  • дата повного погашення боргу (цифрами і прописом число, місяць, рік);
  • підпис позичальника і його розшифрування (ПІБ повністю).

Якщо розписку пишуть при свідках, в неї вносять ПІБ свідків, їх паспортні дані, підписи і розшифровку підписів.

Нотаріус сам складає розписку, засвідчує підпис позичальника і реєструє факт оформлення документа в книзі реєстрації.


НОТАРІУС АБО СВІДКИ

Розписку в простій письмовій формі можна складати в присутності свідків. Наявність свідків при передачі грошей і їх письмове підтвердження цього факту є додатковою, але не обов’язковою умовою при судовому вирішенні спору.

За визначенням суду при наявності свідків розписка може бути прийнята до розгляду без додаткової почеркознавчої експертизи в разі відмови позичальника від своїх зобов’язань.

Боргова розписка, завірена нотаріусом, є документом, який суд без будь-яких умов приймає до розгляду в разі розглядів у справі про неповернення позики.

ВІДСОТКИ

Друзі або родичі, як правило, позичають гроші без будь-яких відсотків. Іноді сам позичальник наполягає на виплаті певного відсотка за користування грошима, в такому випадку він сам пише розписку.

Позика під розписку серед близьких людей – практикується поки не регулярно, але дуже це корисно. На практиці дуже часто відносини між людьми псуються саме на фінансовому ґрунті: один дав гроші в борг іншому і не отримав їх назад. Розписка – формальний документ, що дозволяє перевести грошовий суперечка в цивілізоване русло.

Приватні кредитори видають короткострокові позики на термін від декількох місяців до 2 років під 2-8% в місяць. Позики під заставу нерухомості або автомобіля можуть видати на більш тривалий термін.

З приватними інвесторами договір позики доцільно складати у всіх випадках, детально прописуючи порядок погашення боргу і відсотків за користування грошима, а також оформляючи в обов’язковому порядку боргову розписку. В середньому приватні особи видають гроші в борг під 60-100% річних на термін не більше 5 років.

БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ УГОДИ

Позики від приватних інвесторів – поширена в інтернеті послуга. Поряд з сумлінними кредиторами і позичальниками є багато шахраїв, які виманюють гроші у довірливих громадян.

Одним з поширених методів шахрайського виманювання грошей є вимога передоплати за оформлення позики. Сумлінні інвестори оформлять договір і нададуть в борг гроші без передоплат.

Інвестори також ризикують, даючи в борг гроші малознайомим людям. Ризик знижується якщо позика оформити під заставу нерухомості або автотранспорту.

ПОВЕРНЕННЯ ПРИВАТНОГО КРЕДИТУ І РОЛЬ РОЗПИСКИ

Після того, як борг погашений, кредитор повинен повернути позичальнику його розписку (обов’язково оригінал!), Написати від свого імені розписку про повне погашення боргу і передати її позичальникові. Це робиться з метою запобігання можливих судових позовів недобросовісного кредитора до позичальника.

Обмін розписками є завершенням угоди кредитування однієї приватної особи іншої.

Навіть маючи на руках договір позики, кредитор не зможе без оригіналу розписки подавати судові позови.

Позики приватних інвесторів – популярна і затребувана послуга. Юридично грамотно складена боргова розписка захищає інвестора від можливих проблем у разі відмови позичальника від погашення боргу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?