Новини світу кредитування та банківських послуг.

Розірвання договору іпотеки – що слід знати потенційному позичальникові

Щорічно зростає кількість видаваних іпотечних кредитів.  Але іноді виникають ситуації, коли необхідне розірвання договору іпотеки. Вплинути на таке рішення може безліч факторів, які неможливо передбачити заздалегідь.

Перед оформленням іпотеки проконсультуйтеся з юристом

З юридичної точки зору подібна процедура є одним з найскладніших процесів. Банк не захоче добровільно розлучатися з позичальником і буде всіляко шукати спосіб, щоб не допустити передчасного розриву відносин. Тому найчастіше подібні справи доходять до судового розгляду, яке може тривати багато місяців.


Відмова від іпотеки є законним правом кожного громадянина. Але реалізувати його на практиці буде дуже складно. Не багато громадян добре розбираються в юридичних питаннях, тому найчастіше в повному обсязі розуміють суть договорів, які вони підписують. І фінансові установи без докорів сумління користуються цим, вписуючи явно невигідні для клієнтів пункти. Так що якщо є знайомі юристи готові допомогти, краще взяти їх з собою в банк, щоб вони також ознайомилися зі змістом договору і могли підказати, які пункти потребують коригування.

При бажанні можна найняти фахівці, але його послуги обійдуться не дешево. Банківська сфера є дуже складною галуззю з точки зору юриспруденції, тому знайти кваліфікованого професіонала, який добре розбирається у всіх тонкощах, буде непросто. І його послуги коштують відповідно. Зате можна буде з упевненістю йти в банк, не боячись бути обдуреним. Або як альтернативний варіант потрібно самому зайнятися вивченням законів, але на це піде дуже багато часу і позитивний результат не гарантований.

Домогтися згоди на розірвання договору від банку складно

Добровільне складання договору угоди про розірвання іпотеки з боку банку є чимось на межі фантастики. Проте, бували такі випадки і на практиці. У банку теж працюють люди і багатьом з них не чуже почуття жалю. Тому якщо нормально поговорити з керівництвом і пояснити свою ситуацію, воно може піти на зустріч і розірвати дію іпотеки за обопільною згодою.

Викуплена нерухомість при цьому відійде на користь фінансової установи і буде продана на аукціоні, щоб покрити решту боргу. Вся різниця понад боргу буде видана позичальникові в національній валюті. Але найчастіше житло йде з молотка за ціною нижче ринкової. Банк прагне просто повернути свої гроші, так як на різницю він претендувати не може згідно із законом. Ось і виходить, що клієнт втрачає значну суму.

Як визнати іпотечний договір недійсним?

Розірвання договору страхування іпотеки формально може бути ініційовано обома сторонами. Але в реальності банк ніколи не піде на такий крок. Якщо клієнт з яких-небудь причин втратить свою платоспроможність, то фінансова установа просто вдасться до процедури вилучення заставного майна. Але це не означає, що договір іпотечного кредитування можна вважати розірваним.

Він буде вважатися закритим тільки тоді, коли витрачені гроші і відсотки будуть повернуті в контору за допомогою продажу майна на аукціоні. А клієнт, крім наявних проблем, ще й отримає негативний відгук в кредитну історію, який може зіграти вирішальну роль при спробі отримання нових позик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?