Новини світу кредитування та банківських послуг.

Росіяни пророкують Україні валютну кризу

Ризик валютного кризи в Україні оцінюється в 82%. Про це повідомляється в аналітичному звіті Центру макроекономічних досліджень (ЦМІ) Сбербанку Росії.
«За підсумками червня 2013 року, найбільша ймовірність валютного кризи протягом наступних 12 місяців відзначена на Україну – 82%.», – Йдеться в аналітичному звіті, в якому аналізується ймовірність валютної кризи в Україні, Республіці Білорусь та Казахстані. На другому місці знаходиться валютний ринок Білорусії – з імовірністю кризи 59%. Замикає трійку Казахстан, де ця ймовірність становить 12%.

Валютна криза в Україні російські аналітики передрікають внаслідок наростання ймовірності тиску на гривню. Цей прогноз був зроблений на тлі спаду економіки. За даними звіту, ВВП України скоротилося за перше півріччя 2013 р. на 1,1%. Спостерігався спад у деяких галузях економіки makro_300x227.jpg.aspx(промисловості та будівництві). Чинити тиск на гривню буде також зниження золотовалютних резервів країни на 5%.
За оцінками російських аналітиків середній курс гривні за підсумками 2013 р. складе 8,18 грн. / $, За підсумками 2014 р. – 8,59 грн. / $. Ймовірність валютної кризи України в кінці 2014 року підвищити до 96%.

Раніше Сергій Мамедов, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України, повідомив , що різких курсових коливань в середньостроковій перспективі не очікується: «За нашими прогнозами, до кінця року вартість долара складе 8,2-8,4 грн. Стабільність гривні забезпечить надходження валюти від експорту зернових і зниження попиту на долари ».
Також позитивний ефект дасть триваюча політика дедоларизації економіки, про що свідчить збільшення обсягів безготівкових платежів. За шість місяців 2013 їх частка досягла 17,5% від загального обсягу транзакцій з пластиковими картами. У той час як за підсумками 2012 року цей показник складав лише 12%.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?