Новини світу кредитування та банківських послуг.

Роль родича позичальника

В Україні з 2006 р. існують бюро кредитних історій, які збирають всю необхідну інформацію про позичальника. Здатні борги родичів позичальника зіпсувати його репутацію, а разом з нею і бездоганність кредитної історії? Чи здатне кримінальне минуле родичів якимось чином вплинути на позичальника?

Зазвичай банк перевіряє на платоспроможність і дисциплінованість у погашенні кредитів тільки клієнта. Якщо історія влаштовує, то наступна суда буде видана за більш вигідними умовами. Якщо репутація постраждала, клієнт ризикує отримати відмову у всіх банках.

А зіпсувати кредитну історію можна дуже просто. Припустимо, ви не розплатилися за кредит мобільного телефону. Захотілося придбати автомобіль? Практично всі банки відразу ж відмовлять вам у наданні позики. Найближчим часом можна забути про неї.

У формуляр кредитного законодавства, заведеного в бюро, за законодавством України вносяться відомості лише про позичальника – його кредити, графіках погашень, судових справ з банками та наявність прострочення. До інформації додається інформація про доходи, місце роботи, щомісячних витратах і сімейний стан, а ось дані про родичів не потрібні.

Сам банк не зможе дізнатися про кредитну історію ваших родичів через обмеженого доступу. Банк може вимагати таку інформацію, якщо буде мати на руках письмова згода клієнта, але робити вільні запити про стан здоров’я родні або запитувати справи про судимості він не має права. Тому відмова банку надати вам позику ні в якому разі не варто сполучати з проблемними родичами – справа у вас, виключно.

Якщо ви не згодні з рішенням і справно платили за рахунками, можна звернутися в бюро для коригування своєї кредитної історії. Експерти радять серйозно поставитися до непорозумінь на ваш рахунок, аж до звернення в суд, де можна оскаржити висновок бюро.

Якщо серед ваших рідних є не тільки проблемні, але й успішні люди, приміром, бізнесмен з кришталево чистою репутацією, то цим можна скористатися. Бездоганна особистість може стати вашим поручителем, якщо дасть згоду банку простежити його історію.

При трагічному збігу обставин, в даному разі смерті позичальника, кредит може перейти в якості «спадщини» родичам. Банкіри спробують мирними переговорами домогтися результату, і, якщо один з працездатних членів сім’ї дасть згоду, кредит буде переоформлено. Виплачувати заборгованість за позикою покійного родича доведеться, якщо банк протягом півроку виступить з претензією спадкоємцям, відправить у нотаріальну контору заяву чи виступить з судовим позовом. Багато банки, намагаючись не доводити справу до подібних неприємних дій, наполегливо радять позичальнику застрахувати своє життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?