Новини світу кредитування та банківських послуг.

Роль ріелтора при оформленні іпотеки

Оформлення іпотеки – довгий і складний процес, в ході якого позичальник повинен зібрати велику кількість документів, а банк ретельно перевірити придбаний об’єкт нерухомості. Раніше щоб не витрачати на це час, люди зверталися до кредитних брокерів. Тепер їх місце все частіше займають ріелтори, які вже встигли подружитися з банками.

Так само, як і брокер, ріелтор допоможе вибрати відповідну квартиру, яка точно буде схвалена банком, збере всі необхідні документи і допоможе підібрати вигідну ставку. Зазвичай у крупних ріелторів є партнерські домовленості з банками, які дадуть 1-2% знижки. Правда у цього факту є й зворотний бік. У виборі банку агент може керуватися не вигодою клієнта, а своєї власно., пропонуючи йому банк, з якого він отримає більшу комісію.

Також ріелтор буде проводити всі переговори з банком, оформитm страхування і виключить можливість шахрайства з боку продавців, ретельно вивчивши всі документи.

Гонорар агентства оцінюється виходячи з вартості об’єкта: від 2 до 4% його договірної ціни. Тобто при покупці квартири за 500 тисяч гривень ви заплатите агенту від 10 до 20 000 грн.

Звернення до ріелтора є практично обов’язковим для позичальників з поганою кредитною історією. Досвідчений агент зможе підібрати банк, який погодиться кредитуватися клієнта із зіпсованою репутацією. Достукатися до кредиторів самостійно в таких випадках складно.

Але не варто думати, що оформити іпотеку самостійно абсолютно неможливо. Сьогодні багато банків при веденні іпотечних угод призначають клієнтам певний час, так що стояти кілометрові черги не доведеться. Перевірку об’єкта банк проведе самостійно, незалежно від участі в угоді посередників. Так що сумніватися в її чистоті не доведеться.

В Україні, незважаючи на стереотипи, правова грамотність досить висока, і потенційні покупці квартир точно не відмовляться від прочитання договору. Таким чином, в якості помічника цілком може виступити банк, який і перевірить юридичну чистоту квартир, і винесе своє рішення про можливість кредитування. Договори купівлі-продажу квартир з іпотекою є типовими, їх зразки також представлені в інтернеті. Страхування угоди здійснюється в обов’язковому порядку, і в даній частині у покупця взагалі не повинно виникнути жодних проблем.

Таким чином, звертатися до агента стоїть в тому випадку, якщо ваша кредитна історія зіпсована, або ви не можете витрачати багато часу на збір документів. У всіх інших випадках можна отримати іпотеку самостійно. Юридичною стороною питання в такому випадку займеться банк, а підібрати вигідну ставку допоможуть спеціалізовані інтернет портали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?