Новини світу кредитування та банківських послуг.

Реструктуризація кредиту

У той час, коли був бум споживчого кредитування, і знавіснілий народ кинувся скуповувати в кредит дивовижну буржуйську техніку, про реструктуризацію кредиту ніхто й не заїкався. Навіть поняття такого не було.

Але, довелося задуматися. А задумалися банки тоді, коли народ, нахапали всякої всячини, раптом зрозумів, що реально розплачуватися по кредиту важкувато. І почав потихеньку банки динамить. Не те, щоб зовсім на кредит кинути, а так, «дочекатися кращих часів».

Ось і довелося банкам вигадати цю саму реструктуризацію кредиту. Для повного розуміння спочатку розповім НАВІЩО.

Банкам сильно не вигідно, якщо позичальник раптом перестає платити за кредитом. Хрін би з ним. Заборгованість йому пробачили б, але питання в тому, що це не так просто. Заборонено банкам прощати заборгованість клієнтам, якщо вона не відпрацьована.

Так вже прийнято законодавством, що якщо банку вчасно бабло не повертають, то вважається, що він вже на ці гроші «потрапив», і повинен зарезервувати певну суму в центробанку (тобто тупо вивести зі своїх оборотів і покласти в державну кишеню). Це робиться для гарантії прав вкладників банку та інших кредиторів (наприклад, того ж Центробанку або зарубіжних спонсорів).

Тобто, мається впевненість, що при, наприклад, банкрутство банку (тобто недоліку грошей для всіх вкладників), всім, кому він залишиться 98повинен, буде платити Центробанк з резервного фонду. Напевно, в якійсь мірі це правильно, тільки банкам така практика поперек горла.

Вони то не тільки не отримують свої гроші вчасно, але й повинні будуть майже таку ж суму вивести з обігу і зарезервувати, довівши, що вони в порядку і грошей у них достатньо. У такій ситуації пробачити Вам борг банкам реально було б вигідніше. Але не можна!

І ось тут була придумана реструктуризація кредиту, яка розсовує графік погашення до більш тривалого терміну і щомісячний платіж, природно, буде нижчим.

По суті це перекредитування . Чим порвати з Вами всякі стосунки, краще продовжити Вам кредит, і всім начебто буде добре. У Вас зменшується щомісячний платіж, а банк знову отримує благонадійного клієнта.

Але є в реструктуризації кредиту і невелике «але», про який не потрібно забувати. Розтягуючи термін виплати кредиту, клієнт однозначно переплачує за нього. Чим більше термін, тим більше переплата, та й банки в новому договорі намагаються втерти іншу ставку, вже повище. Крім цього реструктуризацією можна якщо й не зіпсувати собі кредитну історію, то трохи напаскудити, це точно. Адже реструктуризацію кредиту пропонують проблемним клієнтам, а значить надалі зв’язуватися з таким небезпечно.

Так що без особливої ​​потреби на реструктуризацію краще не погоджуватися. Ну, або хоча б попередньо зважити всі «за» і «проти».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?