Новини світу кредитування та банківських послуг.

Реструктуризація кредиту, як спосіб розплатитись і зберегти репутацію

Запозичення коштів вже давно увійшло в норму речей для багатьох українців. Обійтись без кредитів вдається лише одиницям. Багато громадян вже стали досвідченими позичальники і бережуть свою репутацію, розуміючи, що саме вона може зіграти на руку при зверненні до кредитної установи за новою позикою. Щоб підтвердити своє реноме люди намагаються дотримуватись умов договору, здійснюючи платежі в обумовлені терміни.

Однак в силу різного роду непередбачених обставин щось може піти зовсім не так, як припускав спочатку позичальник. Втрата роботи, зменшення розміру основного доходу та інші фінансові труднощі можуть докорінно вплинути на подальшу можливість здійснювати стабільні виплати боргу. І ця нависла проблема починає турбувати багатьох добропорядних громадян. Вони мимоволі задаються питанням, що стосується пошуку рішення, але не кожному вдається з цим впоратись. Насправді варіантів виходу із ситуації з гідністю є декілька. Одним з них є реструктуризація. Про те, що це і як за допомогою неї можна вирішити проблему, зберігши репутацію, і піде мова.

clip_image001

По суті, процес реструктуризації представляє якийсь комплекс заходів, які спрямовані на зменшення величини щомісячних внесків, здійснюваних клієнтом. Досягається це, як правило, за рахунок зміни умов укладеного раніше між сторонами договору. Якщо клієнт звертається в банк з такого питання, то, оцінивши ситуацію, банк може піти назустріч громадянину і скорегувати початкові домовленості, закріпивши це новою угодою. Адже банкіри розуміють, що якщо в силу нових обставин клієнт дійсно не здатний щомісяця виплачувати борг в тому ж обсязі, як і раніше, то не потрібно робити позику «не підйомною». Все це закінчиться незабаром судовими позовами. А вони не потрібні ні клієнту, ні банку. Тому при зверненні сумлінного платника банки, намагаючись знайти мирне і обопільне рішення, більш лояльні.

Причини ж, що спонукали позичальника звернутись до кредитора за реструктуризацією, різні.

Але всі вони мають одну основу, пов’язану з погіршенням фінансового добробуту людини. Дуже часто це пов’язано:

1) із скороченням заробітної плати або зменшенням об’єму від основного джерела доходу;
2) з втратою роботи;
3) з втратою працездатності;
4) із збільшенням частки виплат, що припадають на бюджет сім’ї. Таке часто відбувається, коли кредит береться в іноземній валюті, а потім не в кращу для клієнта бік змінюється її курс.

Ситуацій може бути дійсно багато. Але добропорядному громадянину не слід забувати головного – не варто затягувати процес звернення до кредитора. В ідеальному варіанті при перших же ознаках неплатоспроможності потрібно поспішити зі своїм зверненням. Хоча багато хто, покладаючись на «авось», думають, що все ще обійдеться. Це лише тимчасове явище, а через місяць-другий все повернеться на місця і буде, як раніше. Як наслідок, набігають штрафи, пені, і сума боргу зростає до непомірної величини. На жаль, розуміння цього факту приходить до клієнта занадто пізно. Саме тому, навіть якщо фінансової проблеми ще немає, як такої, але є висока ймовірність її появи, краще поставити банк до відома заздалегідь, але не доводити справу до прострочення. Якщо ж вона утворилась, то похід до фахівця банку виявиться все одно кращим рішенням, ніж уникнення відповідальності, яка невідворотна. І це потрібно розуміти і усвідомлювати.

Щоб кредитор міг провести реструктуризацію поточної позики, йому необхідні «залізні» підстави. Для цього клієнтові доведеться представити документи, що підтверджують фінансові труднощі. Це може бути довідка про доходи, наказ про звільнення чи інші документи залежно від конкретної ситуації. Ще один важливий момент. Якщо при укладенні договору в процес були залучені поручителі, то потрібно буде надати дані і про їх фінансові справи.

На завершальному етапі, тобто, коли всі зібрані документи вже надані кредитору, слід поговорити зі співробітником банку. В ході розмови необхідно обговорити можливі варіанти, а також спільними зусиллями розробити стратегію, спрямовану на виконання зобов’язань по виплаті кредиту. Причому, в ході розробки доцільно загострити особливу увагу на можливості виконання стратегії клієнтом і запобігання появи заборгованості. Наприклад, це може бути збільшення терміну кредитування, яке дозволить знизити розмір щомісячних платежів. Ще один приклад – зміна основної валюти, тобто, виданий в доларах кредит, перераховується за діючим курсом в гривневу позику. Тим самим, в подальшому, клієнт позбавляється від негативного впливу зміни котирувань іноземної валюти. Також відзначимо, що якщо в договорі фігурували співзаймачі чи інші гаранти, то вони повинні приймати обов’язкову участь в обговоренні змін, які будуть внесені в договір в ході реструктуризації.

Таким чином, реструктуризація не тільки дозволяє людині, що зіткнулась з тимчасовими фінансовими труднощами, не допустити прострочень виплат боргу, а й зберегти обличчя добропорядного громадянина з відповідною репутацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?