Новини світу кредитування та банківських послуг.

Реструктуризація кредиту – як домовитись з банком

Складно в наш час знайти людину, яка хоча б один раз за своє життя не брала у банку кредит. Деякі люди вчасно робили всі розрахунки по позиці, та без проблем погасили кредит і навіть оформили наступний, на вельми вигідних умовах. Але є й такі, яким кредит виявився просто не під силу – допускались прострочення за платежами, дуже часто відбувалось це за цілком зрозумілими з людської точки зору причинами. Є люди, що періодично відчувають фінансові труднощі, пов’язані з втратою роботи або іншими неприємностями. Але кредит при цьому нікуди не дівається, і банк вимагає дотримання всіх зобов’язань згідно з договором. Що ж робити в такому випадку?

Самий правильний і логічний вчинок в такій ситуації – звернутись за допомогою до того, ким був наданий сам кредит, тобто до банку. Саме ця фінансова установа найбільш зацікавлена в тому, щоб позичальник виконав свої зобов’язання і повернув позику з належними відсотками. І якщо клієнт в певний момент часу відчуває матеріальні труднощі, банк цілком може піти йому назустріч, для того й існує процедура реструктуризації заборгованості.

clip_image001

Така форма взаємовідносин між банком і клієнтом, як реструктуризація всієї ку, який в силу певних причин перебуває в стані дефолту. Якщо говорити простою мовою, то банк при реструктуризації просто змінює основні параметри кредиту спеціазаборгованості фізичної особи за кредитом – це якась поступка кредитора власному боржнильно для клієнта.

Реструктуризації може підлягати абсолютно будь-який кредит – іпотека, позика на покупку автомобіля, споживчий кредит. Головна умова застосування даної процедури – кредит обов’язково повинен перейти в категорію «проблемного» як для самого боржника, так і для його банку. Про реструктуризацію кредитор починає думати в тому момент, коли з’являється прострочена заборгованість по погашенню так званого «тіла» позики – як правило, від місяця і більше.

У зв’язку з вищевикладеним, всім позичальникам, як реальним, так і потенційним, хочеться дати ділову пораду – якщо стало очевидним, що фінансове становище похитнулося і можливості забезпечити вчасно оплату по кредиту, не варто ховатись від проблеми і чекати неприємностей. А вони обов’язково підуть у вигляді судових рішень чи спілкування зі співробітниками колекторських компаній. Краще всього відразу звернутись до свого кредитного інспектора і пояснити йому ситуацію, що склалась. З достатньою часткою ймовірності можна стверджувати, що банк піде назустріч клієнту і запропонує йому більш лояльний графік платежів, в відповідності зі поточним матеріальним становищем позичальника.

Сама процедура реструктуризації може відняти деякий час, але в кінцевому підсумку банк не відмовить своєму клієнтові. Досить часто виникають ситуації, коли фінансово-кредитна установа сама пропонує почати цей процес. Якщо така ситуація виникла – відмовлятись не варто, краще скористатись лояльністю банку і привести в порядок свої фінансові справи.

Існує кілька сценаріїв поведінки банку в такій делікатній ситуації. Перший і оптимістичний – кредитор виступить в ролі «доброго чарівника». Це означає, що позичальнику будуть повністю прощені і анульовані всі попередні штрафи і санкції, плюс до всього буде зроблена реструктуризація всього кредиту. У цьому випадку банк найчастіше укладає з клієнтом інший договір, в якому ретельно прописується змінений графік платежів на абсолютно вових умовах. Не варто пояснювати, що це найідеальніший варіант з усіх можливих. Але є один нюанс, за яким потрібно простежити – банк обов’язково повинен анулювати попередній кредитний договір і надати клієнту довідку відповідного змісту.

Але можливий і інший варіант розвитку подій – банк виступить у ролі «злої мачухи» і ніякого прощення прострочених платежів не буде. Клієнту навіть можуть загрожувати судовими позовами, після чого запропонують укласти ще один договір кредитування, в якому сума позики збільшиться, плюс до нього ще додадуться нові штрафи, пені та відсотки. Зрозуміло, цей варіант найгірший. Якщо переконати банк ніяк не вдається, слід йти прямо в суд і там оскаржувати запропоновані умови. Дуже часто в таких випадках суди приймають сторону боржників, так що боятись не слід.

Який би з варіантів був запропонований банком, необхідно ретельно вивчити кредитний договір і уважно вникнути в усі його пункти. Особливу увагу слід сконцентрувати на графіку платежів, а також на правах та обов’язках позичальника. Бажано, щоб там не було пункту про право банку вимагати в односторонньому порядку термінового і одноразового погашення кредиту, точно також не повинно бути прописано право банку змінювати як йому заманеться відсотки і сам графік платежів.

Перелік усіх документів, які потрібно для реструктуризації боргу, повністю залежить від самого банку. Точно також і ціна реструктуризації буде залежати від фінансово-кредитної політики установи по відношенню до клієнта, тут все індивідуально. Ще один важливий момент – процедуру реструктуризації боргу найкраще робити в тому ж банку, який і видавав кредит. Сторонні фінансові структури за надання такої послуги зажадають непомірною комісії, а скоріш за все просто відмовляться допомагати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?