Новини світу кредитування та банківських послуг.

Реструктуризація боргу по кредиту – як бути, якщо неможливо платити за кредит

Ви взяли кредит і через деякий час зрозуміли, що не в змозі по ньому розплатитися? Що ж, ви не перший і далеко не останній позичальник з грошовими проблемами. Що робити? Як переконати банк, що ви не збиралися «затискати» грошики, а потрапили в скрутне фінансове становище? Як уникнути ситуації, в якій, щоб погасити прострочений кредит, доводиться брати дорогі мікропозик , і ще глибше вганяти себе в "боргову яму"? Що можна (і потрібно) зробити для того, щоб ваш борг по кредиту був благополучно реструктуризований, а кредитна історія не виявилася безнадійно зіпсованою?

mikrokredityvmoskve"Явка з повинною"

Перше, що треба зробити позичальникові, виявила, що він не в силах виплатити борг в строк і / або в повному обсязі, – звернутися в банк. Ні в якому разі не затягуйте з вирішенням проблеми до стадії, на якій вами зацікавиться відділ по роботі з проблемними боржниками, а то й колектори. Впадати в паніку теж не слід: завдання банку – просто повернути свої гроші, а не перетворити ваше життя на справжнє пекло. Якщо ви до якогось момент виплачували чергові платежі по кредиту сумлінно і в повному обсязі, напишіть своєму банку лист про неможливість виплати кредиту або зателефонуйте в банк і повідомте про прострочення самостійно. Важливо проявити готовність до співпраці і попросити у співробітників банку ради щодо подальших дій – при такої лінії поведінки кредитор майже однозначно піде вам назустріч.

Працівники банків стверджують, що до них надходить чимало звернень з проханням, наприклад, не застосовувати штрафних санкцій за стільки-то днів прострочення: бувають обставини, через які людина фізично не може внести платіж (а за прострочення платежу будь кредитний договір наказує застосовувати до позичальникові штрафні санкції). Якщо ж прострочення серйозна, у відношенні позичальника може бути застосована така міра, як реструктуризація кредиту – перегляд умов кредитного договору. Вона застосовується до позичальників, які не в змозі обслуговувати свій борг по кредиту.

Реструктуризація кредиту: заходи та область застосування

У загальному випадку заходи по реструктуризації можуть бути наступними: зміна строків і розмірів платежу (найбільш часта); списання частини боргу (як правило, сум штрафних санкцій); обмін боргу на частку у власності (у разі, якщо сума боргу дуже велика). Для банків реструктуризація боргу за кредитом – реальна можливість уникнути судових розглядів з позичальником: саме тому вони готові піти на списання пені і штрафів. Зверніть увагу: на зниження основної суми ("тіла") боргу банк майже однозначно не піде – можлива лише відстрочка виплати цієї суми.

Як це працює на практиці? Припустимо, людина втратила роботу і не може повернути кредит. У такому випадку чи можливе збільшення терміну його повернення: попросіть свій банк про пролонгації кредитного договору – це дозволить вам зменшити щомісячний платіж по кредиту на 20-25%. Звичайно, термін виплати кредиту розтягнеться, а загальна сума переплати зросте, але зате ви зможете «обійняти неосяжне по частинах».

Трапляється, що позичальник не розрахував свої фінансові можливості або раптово потрапив у важку життєву ситуацію і може повернути не більше 20-25% від початкової суми платежу. Ваша ситуація? Не засмучуйтесь: банк-кредитор запропонує вам іншу схему реструктуризації кредиту, а саме відстрочку виплати основної його суми. З позичальником укладається угода про припинення виплати кредиту – відсотки в такому випадку виплачуються, а виплата основної суми переноситься на обумовлений в угоді термін (від кількох місяців до року). Благополучно погасивши відсотки по кредиту (вони збільшують суму переплати), ви зможете приступити до погашення основної суми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?