Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ремонт квартири в кредит? Легко!

На сьогоднішньому ринку нерухомості існує особливий попит на так зване «первинне» житло, тобто квартири у щойно збудованих будинках, які, як правило, являють собою просто стіни, без оздоблення. Але нерухомість, яка продається на ринку вторинного житла, іноді знаходиться в такому жалюгідному стані, що вимагає ґрунтовного капітального ремонту, на який потрібно витратити ще 5-10 тисяч доларів.

Щоб зробити якісний ремонт у новій квартирі потрібно відразу чимала сума, якщо її немає на руках, а збирати її доведеться кілька років, вам необхідно оформити банківський кредит на ремонт квартири.
Дуже часто можна зустріти пропозиції про оформлення кредитів прямо в будівельних компаніях і магазинах. Багато намагаються відразу отримати позику на місці. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси.

Як правило, банки пропонують в таких випадках простий споживчий кредит без застави. Оформити його не складно, потрібно мінімум документів: паспорт, ІПН – код, довідка про доходи. А от умови його отримання набагато гірше, ніж умови кредитування під заставу. Термін кредиту рідко перевищує 2 роки, а сума – не більше 20 тис. гривень. Позика видається виключно в гривнях, і тільки для тих, у кого високі офіційні доходи. Та й відсотки за таким кредитом немаленькі, інший раз переплата за споживчим кредитом може скласти до 60 – 80 %, а за кредитом по карті може скласти 25 – 40 %.

Багато експертів радять отримувати цільові кредити у банку, на придбання побутової техніки, меблів та інших необхідних речей. Однак все ж самим вигідним кредитом є кредит під заставу. Умови отримання такого кредиту дуже вигідні, в принципі вони мало відрізняються від умов отримання кредиту на придбання житла. Кредит можуть видати на строк до 15 років, при мінімальних процентних ставках 16 – 17% у національній валюті і 12 – 14% в іноземній валюті.

Сума кредиту може становити до 70 – 80 % ринкової вартості заставного майна, їм може виступити не тільки квартира, в якій проводиться ремонт, але і інша нерухомість, земельну ділянку, автомобіль.

При оформленні кредиту під заставу обов’язкова оцінка і страхування об’єкта застави, також страховці підлягає і життя кредитоотримувача. У вартість ще увійде комісія банку за видачу кредиту (1 – 2%) і оформлення у нотаріуса. Але все це виправдовується в грошовому еквіваленті, вам не доведеться переплачувати в два-три рази, як при виплаті споживчого кредиту.

На сьогоднішній день банки пропонують оформлення кредиту в комплексі з іпотечним кредитом, новосели відразу можуть оформити позику на ремонт квартири. Це суттєво економить кошти і час. Вам не доведеться двічі збирати довідки, оцінювати і страхувати майно, сплачувати комісію банку. Відсоткова ставка такого позики також не висока як у іпотечного кредиту, строк погашення великий, що дає йому суттєві переваги.

На сьогоднішній день майже всі банки України пропонують кредитування ремонту квартири за спеціальними програмами, причому оформити такий кредит можна не тільки на ремонт квартири, але також на ремонт заміського будинку, дачі. Позика видається терміном від 1 до 7 років. Однак і тут є деякі нюанси, сума кредиту не перевищує 100 тисяч гривень, а процентна ставка може скласти до 40% річних. Крім того, банк може зажадати від кредитоотримувача кошторис на ремонт, буде контролювати витрату коштів, також може зобов’язати виконати ремонт в конкретні терміни. А також і оштрафувати за нецільове використання коштів. Так що вам доведеться збирати ще й касові чеки на придбані будматеріали, акти виконання будівельно-монтажних робіт. Найчастіше, цей варіант не так кращий, як кредит на ремонт квартири під заставу майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?