Новини світу кредитування та банківських послуг.

Рейтинги банків: що це означає

Щомісяця міжнародні рейтингові компанії вивчають кредитний стан банків, ризики і ступінь стійкості фінустанов. Виходячи з цих показників, клієнти та партнери можуть визначити, чи варто співпрацювати з банком.
Банкіри відстежують рейтингові таблиці, хоча є й ті, які не вважають своїм пріоритетом присутність у міжнародній оціночній шкалі, пояснюючи це специфікою бізнес-стратегії свого банку.

moody's_450x271.jpg.aspx

Банківські експерти в Україні як правило прислухаються до рейтингів агентства Moodу’s Investors Service. Так само враховують дослідження Standard & Poor’s і Fitch.
Рейтинг Moody’s Investors Service є довгостроковим кредитним рейтингом в іноземній валюті Standard & Poor’s – довгостроковий рейтинг депозитів в іноземній валюті. Fitch – довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті.

Кредитні рейтинги українських банків

Банк / рейтинг
Moody’s
Standart &
Poor’s
Fitch

Альфа-Банк
B-
B-

VAB банк
Caa1

ВТБ Україна
B-

Індустріалбанк
B3
B-

Креді Агріколь
B-

Кредит Дніпро
Caa1

Кредобанк
B-

Хрещатик
B-

Надра
C

ОТП Україна
Caa1

Ощадбанк
Caa1
B-

Південний
Caa1
B-

Перший Український

Міжнародний банк

Caa1

Правекс-банк
B3
B-

ПриватБанк
Caa1
B-

ПроКредитБанк
B-

Промінвестбанк
Caa1

Райффайзен Банк Аваль
Caa1

Сбербанк Росії
Caa1

Укрінбанк
Caa1

УкрСиббанк
B-

UniCreditBank
B-

Укрексімбанк
Caa1
B-

Фінанси та Кредит
Caa1

Форум
B2
B

Як бачимо, в міжнародною рейтинговою шкалою, яка визначає ступені ризику, показники банків визначаються кодуванням у вигляді букв і знаків «+» і «-».
У рейтингах Standart & Poor’s і Fitch ступінь ризику визначається категоріями А, В, С. А знаками «+» або «-» позначається позитивний і негативний прогноз. Тобто – схильний до розвитку або схильний до погіршення стану.
Більшість українських банків-учасників міжнародних рейтингів мають показники «В-». У цій категорії присутні банки, які мають більш високу вразливість в умовах несприятливої ділової, фінансової та економічної кон’юнктури, хоча в даний час є можливість виконання фінансових зобов’язань.

st_poor_430x240.jpg.aspx

Кожен з банків, що мають негативний прогноз (-), дослідники вважають таким, що близький до зниження до категорії «С». Тобто, існує значна схильність кредитних ризиків.
Коли банки за своїми показниками переходять у категорію «С» – приходить час думати про гарантування вкладів на випадок банкрутства.
Категорія А вважається інвестиційною категорією. У такому стані банки здатні виконувати свої зобов’язання і готові до несприятливих змін у фінансовому середовищі, в якій вони працюють.
У рейтингах Moody’s також діє класифікація А, В, С. Маленькими літерами «аа» або «а» позначається вищий, середній, або, за відсутності літери-коду, – найнижчий показник в категорії. Аналогічно, за ступенями 1, 2, 3, визначається відповідне місце в рейтингу від вищого до нижчого.
Згідно з даними дослідження, банку Форум Мооdy’s дало оцінку В2 (банки, які схильні до високого кредитного ризику). Категорія 2 вказує, що вони знаходяться в середніх показниках ризику.
Індустріалбанк і Правекс-Банк віднесли в категорію В3 (банки, які піддані високому кредитному ризику, з найбільшими показниками ризику у своїй категорії).

Як бачимо з рейтингу, названі вище банки виявилися найкращими за показниками серед фінустанов, які працюють в Україні і стали учасниками дослідження.
Наступна група банків – з оцінкою Саа1 і Саа2. Тут мова йде про зобов’язання, які вважаються такими, що мають дуже низьку якість і піддані дуже високому ризику.
Як відзначають в рейтинговій компанії Standart & Poor’s, міжнародні рейтинги здатні допомогти зорієнтуватися в стані організацій, але, в той же час, є засобом для прогнозу, який не завжди відповідає істині. Оскільки фінустанова може мати індивідуальну стратегію і власне бачення розвитку бізнесу.
Проте, зміни в діловому кліматі можуть вплинути на кредитні ризики. Йдеться про появу нових послуг, вихід нових конкурентів на ринок, зростаючої або зменшується борговому навантаженні, зміни в законодавстві, зростанні інфляції.

Використано матеріали з порталу  – banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?