Новини світу кредитування та банківських послуг.

Регулятивний капітал банку, один з головних показників при визначенні надійності банку.

За офіційними даними НБУ регулятивний капітал банків України збільшився в грудні 2015 року на 30,7% до 129 800 000 000 грн. Що це за показник і про що його зростання може сигналізувати клієнтам банків? –

Радник Голови правлінняПАТ АКБ «КОНКОРД   »

Регулятивний капітал – це один з найважливіших показників діяльності банку, який використовується Національним банком України при встановленні ряду обов’язкових нормативів роботи банків. Збільшення регулятивного капіталу покращує ряд нормативних показників.

На практиці це означає, що банки більш захищені від різних ризиків в процесі своєї діяльності і можуть надійніше захистити внески своїх клієнтів.


При збільшенні регулятивного капіталу підвищується фінансова стійкість і стабільність банків. Інформація, надана НБУ, говорить про поступове одужання банківської системи. Хоча, до цього зростання міг бути включений капітал другого рівня – результат діяльності банків за 2015 рік. Тоді це формальне поліпшення балансу.

Начальник відділу стратегічного планування UniCredit Bank  

Регулятивний капітал – це показник реальної можливості банківської установи справлятися з ризиками (як зовнішніми, так і внутрішніми), виникаючими під час бізнес-діяльності самого банку. Багато в чому, це показник фінансової стабільності установи – так як він має відображає оцінку власного капіталу банку, скориговану на ризики математичним шляхом. Традиційно, зростання даного показника по банківській системі свідчить про поліпшення фінансового здоров’я установ. Але, є кілька важливих моментів: а саме те, що зростання даного показника відбувається за рахунок докапіталізації банківських установ. 

  • По-перше, на жаль, докапіталізація дуже часто відбувається на папері шляхом конвертації боргу материнській структурі або збільшення позиції субординованого боргу по відношенню до акціонера, тобто не шляхом вливання «freshmoney» (свіжих фінансових коштів). 
  • По-друге, останні два роки, банківський сектор України дуже сильно «штормило» і показник різко падав під натиском формування нових резервів і стрімкого збільшення збитків.

Нинішнє зростання показника, обумовлений проходженням пікової позначки «гарячкового стану», але це не означає, що фундаментальні проблеми вирішені, або, що «лихоманка» не повернеться.

Скажімо так, температуру вдалося збити разом з нежиттю і кашлем, але вірус десь глибоко ще сидить.

Член Наглядової ради Олена Михайлівна Дмитрієва, ВАТ КБ «Глобус   »

Серед основних причин зростання регулятивного капіталу НБУ називає початок ліквідації двох великих банків («Фінанси і кредит» та «ВБР»), а також збільшення регулятивних капіталів декількох банків з іноземним капіталом. Регулятивний капітал банку – дуже важливий показник, який свідчить про наявність (якщо показник позитивний) або відсутності (якщо він негативний) власних коштів у банку. Зростання цього показника є позитивним сигналом, який показує, що банківська система, з одного боку, одужує, очищаючись від банків з негативним капіталом, з іншого боку, починає розвиватися, отримуючи в систему додаткові ресурси.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?