Новини світу кредитування та банківських послуг.

Рефінансування кредиту

Рефінансування кредиту має певну мету – зниження відсоткової ставки або поліпшення умов кредитування. Для банку рефінансування є видачею нового кредиту. Для отримання кредиту оцінюється платоспроможність позичальника, а той факт, що банк-кредитор вже мав можливість оцінити можливості платника не має значення. Тобто при рефінансуванні вас знову підданий вивченню, як в перший раз. Навіть позитивна кредитна історія не зіграє особливої ​​ролі.

Що таке рефінансування кредиту? Це можливість розрахуватися з наявним кредитом шляхом погашення позики за рахунок іншого банку на більш вигідних умовах. Плюсами рефінансування є можливість вибрати банк і програму з прийнятними для вас умовами.

Відповідно, є й мінуси перекредитування. Якщо предметом застави є нерухомість, то її також піддають перевірці: мало того, новий банк-кредитор може відмовити у видачі кредиту. Засоби, які позичальник витратив на розгляд кредитної заявки, не повернуть. Якщо ж новий банк згоден стати кредитором, то ви повинні надати необхідний пакет документів, сплатити комісії за розгляд заявки та видачу позики.article469

Тобто, рефінансування кредиту так чи інакше пов’язане з певними витратами для клієнта, тому деякі позичальники помилково вважають таку процедуру безболісною. Справа в тому, що порахувавши різницю у відсотках, клієнт забуває про накладні витрати, що виникають при рефінансуванні.

Говорячи про рефінансування в Росії, варто зауважити, що найбільш популярними стали перекредитування автокредитів та іпотечних позик, які були оформлені раніше на невигідних умовах. В Європі така практика існує досить давно, тому всі схеми рефінансування там давним-давно налагоджені і відпрацьовані. У нас вибір і умови не так і різноманітні.

Явний плюс – зниження процентної ставки по кредиту. Так як ринок банківських операцій розташований до поступового зниження ставки за кредитним договором, то вам варто сподіватися тільки на хід часу. Однак банки часто обумовлюють варіант зміни умов позики, наполягаючи на те, що умови договору залишаться незмінними на весь термін кредитування. Тут і варто задуматися про рефінансування. Ще один варіант, при якому перекредитування кредиту стане "паличкою – виручалочкою" – це ситуація, в якій у вас існує багато невеликих позик, заміна яких одним великим принесе певну вигоду.

Зміна термінів кредиту також стане перевагою для клієнта. Існує два варіанти – збільшення терміну виплати, якщо у вас немає можливості гасити щомісячний платіж, або, навпаки, скорочення. Іноді банки хочуть якомога довше залишатися в співробітництві з клієнтом, тому встановлюють мінімальний термін погашення кредиту, а за дострокову виплату накладають штраф. Тут треба обдумати, чи вигідно вам виплатити штрафні санкції або змиритися з відсотками за договором.

Витрати на оформлення процедури, особливо при рефінансуванні іпотечного кредиту, є істотним недоліком процесу. Знову збирати довідки про доходи, робити оцінку нерухомості, страхувати квартиру, оплачувати відкриття банківського рахунку – це не тільки скрутно і клопітно, але і боляче вдарить по вашим і без того спорожнілих кишенях.

Причому ніхто не дає гарантії позитивного результату! Можна доручити рефінансування кредитного брокера, який проконсультує позичальника про можливі варіанти розв’язки справи і підбере найбільш вигідні умови в банку. Цей же фахівець буде супроводжувати кредит аж до його повного погашення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?