Новини світу кредитування та банківських послуг.

Рефінансування кредиту з простроченнями: коли воно можливе?

Сьогодні на кредитному ринку обсяг проблемного кредитного портфеля щомісячно зростає. У цьому випадку втрачають гроші фінансові організації, страждають клієнти від підвищених відсотків і штрафних санкцій, а також спантеличуються колектора, яким доводиться стягувати останні гроші, докладаючи великих зусиль для цього.

У зв’язку з цим, щоб скоротити обсяг «поганих» кредитів і вивести активи з резерву, кредитні організації зацікавлені в рефінансуванні. Програмою рефінансування споживчих та інших кредитів називається видача нових позикових коштів, які йдуть в рахунок погашення простроченої заборгованості. Основними перевагами цієї кредитної програми є скорочення суми планового платежу і зниження процентної ставки з рефінансування. Однак термін повної виплати боргу збільшується.


Для клієнта програма рефінансування кредитів вигідна. Вона допомагає вибратися з боргової ями. Тим не менш, банки далеко не всім схвалюють рефінансування кредитів інших банків. Після отримання заявки, служба економічної безпеки не тільки перевіряє платоспроможність клієнта, а й аналізує графік фактичних платежів, кількість днів прострочення, спроби клієнта погасити заборгованість, періодичність виходу з графіка і багато іншого.

Як рефінансувати кредит з поганою кредитною історією

З чого варто почати, щоб отримати новий кредит в рахунок закриття попереднього? По-перше, необхідно самостійно вирахувати, яку саме суму можна буде віддавати банку або інщій кредитній організації, не ущемляючи себе багато в чому. Якщо сума виявляється відносно великою, а дохід можна підтвердити документально, то можна сміливо йти в банк.

Не обов’язково звертатися в той же банк, в якому існує прострочення. Можна вибрати будь-який інший, який здійснює рефінансування. Як правило, пакет необхідних документів стандартний:

  1. Паспорт та копія паспорта.
  2. Другий документ, що підтверджує особу.
  3. Довідка про доходи.
  4. Виписка з банку про наявність заборгованості.
  5. Довідка з банку, що інформує про кількість днів на простроченні.
  6. Номер рахунку, на який необхідно буде перерахувати кредитні кошти.
  7. Анкета і кредитний договір.

Після цього інформація надходить в службу безпеки, яка приймає рішення. Зазвичай для цього необхідно 2-7 днів. Однак банк може вимагати додаткові документи в індивідуальному порядку. Зазвичай це трапляється в тому випадку, коли дохід за довідкою нижче прожиткового мінімуму або близький до нього. Тоді можуть зажадати довідку за формою банку.

Також часто. в разі недостатньої суми, банк вимагає оформлення поруки або застави. Вартість застави не повинна бути нижче суми кредиту, а закласти можна будь-яку добудовану і що знаходиться у власності клієнта нерухомість або автомобіль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?