Новини світу кредитування та банківських послуг.

Рефінансування іпотеки

Рефінансування іпотеки – Значить погасити поточний іпотечний кредит за допомогою нового. Об’єкт застави реєструється на новий банк, а позичальник розплачується з новим кредитором за більш вигідною процентною ставкою.

Теоретично, клієнт отримує вигоду. Але рефінансування іпотеки зв’язане з деякими складнощами: тимчасові витрати, оплата комісій і зборів у зв’язку з переоформленням, оплата нотаріальних послуг, оцінка і страхування застави повторно, та інші платежі. Таким чином, рефінансування доцільно при різниці в процентних ставках не менше 3% від суми кредиту і при збереженні колишнього терміну кредитування. У період переоформлення застави, що може затягтися на термін більше місяця, банк підвищує вартість кредиту. Якщо ж у квартирі прописані неповнолітні, це може перешкоджати рішенню про рефінансування.

Для утримання своїх позичальників банки вводять штрафи за дострокове погашення, у розмірі до 5% від суми, що перетворює перекредитування в безглузде захід. Трапляється й так, що з новим кредитом через час ставка змінюється за ініціативою банку, і всі старання щодо зміни умов не приносять вигоди.

article468Існує і такий нюанс, як схема платежів: при ануїтетному графіку погашення загальна заборгованість, включаючи основний борг і відсотки, розбивається на рівні платежі протягом всього терміну, до того ж, програма кредитування може бути сформована таким чином, що в перші п’ять років банк отримує виплату відсотків, а в наступні роки – починається погашення основного боргу. Перейти до іншого кредитора, не змінивши за п’ять років виплат суму основного боргу – рівносильно прямому збитку.

У новому банку фахівці звернуть увагу на кредитну історію і на те, як виріс дохід клієнта за останні роки, як змінилася вартість застави. Якщо в минулому при погашенні кредиту були прострочення, тривалістю від семи днів, як правило, в перекредитуванні буде відмовлено.

Перш ніж позичальникові прийняти рішення про рефінансування, потрібно ретельно прорахувати всі витрати, враховуючи вимоги іншого банку до позичальника і до застави, а також, складнощі, пов’язані з переоформленням, і якщо грошова вигода складе менше 2 тисяч доларів, то ймовірно, що процедура не виправдає себе.

Перекредитування іпотеки , або рефінансування іпотеки, дозволяє позичальникові подати запит на зміну багатьох параметрів кредиту, в залежності від мети: термін (якщо потрібно знизити щомісячний платіж, він може бути збільшений, або навпаки, при можливості дострокової виплати), сума (частина засобів нової позики може бути спрямована на додаткове придбання), ставка, валюта, предмет застави (банк може розглянути інше майно для забезпечення). Пропонується наступна схема дій: погашення боргу у первісного кредитора, зняття обтяження застави з житла, оформлення застави для нового кредитора, отримання нової позики.

З метою збереження конкурентноздатності на ринку з плином часу банки знижують ставки на іпотеку, тому, для позичальника, твердо вирішив піти до конкурентів, банк може запропонувати перекредитування за меншою ставкою. Для цього потрібно взяти підтвердження про позитивне рішення в іншому банку.

Продовжуючи співпрацю з колишнім кредитором, можливо уникнути багатьох витрат. Рефінансування іпотеки може бути вигідним і кредитору. Якщо великий банк, що зарекомендував себе на ринку, збирає велику кількість позичальників за допомогою моделювання привабливих іпотечних програм, а домігшись перемоги над конкурентами, ще й знижує ставки, переманюючи клієнтів, його вигода очевидна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?