Новини світу кредитування та банківських послуг.

Рефінансування банків і пертурбації в НБУ

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Потрібно 35 млрд. дол

За підрахунками Міністерства фінансів України плановий обсяг макрофінансової допомоги для України протягом 2014-2015 років повинен скласти 35 млрд. дол. Мінфін запропонував міжнародним партнерам провести донорську конференцію за участю Євросоюзу, США, МВФ, інших країн і міжнародних фінансових організацій про виділенню допомоги на модернізацію і проведення реформ в Україні, а також на реалізацію Угоди про асоціацію з ЄС.

Standard & Poor’s знизило рейтинг трьох банків

Рейтингове агентство Standard & Poor’s знизило кредитні рейтинги українських "Приватбанку" , "Альфа – банку" і "Кредобанку" з ССС + / С до ССС / C з "негативним" прогнозом. Про це йдеться в повідомленні агентства. "Ці три банки як і раніше схильні до високих ризиків, пов’язаних з нестабільністю економічного та політичного середовища в країні, а суверенні ризики України будуть і надалі чинити сильний вплив на характеристики кредитоспроможності банків", – відзначили в агентстві, нагадавши, що 21 лютого 2014 був знижений суверенний кредитний рейтинг України за зобов’язаннями в іноземній валюті з ССС + / С до ССС / С з "негативним" прогнозом.

Виплата третього траншу вкладникам банку «Даніель»

Банк «Хрещатик» розпочав виплату III траншу вкладникам банку "Даніель" . Про це повідомляє прес-служба банку "Хрещатик" . "З 25 лютого 2014 банк" Хрещатик "почав виплати коштів вкладникам КБ" Даніель "за договорами, термін дії яких закінчився в період з 4 по 10 лютого 2014 включно, а також продовжує виплачувати кошти за договорами, термін дії яких закінчився по 3 лютого 2014 включно, та за договорами банківського рахунку ", – йдеться в повідомленні. Відзначається, що виплати коштів будуть здійснюватися протягом терміну дії тимчасової адміністрації в банку "Даніель" – до 11 квітня 2014

clip_image001

Січневе зниження активів

Активи банків України за січень 2014 знизилися на 58,253 млрд. грн, або на 4,56%, – до 1,220 трлн грн. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. За інформацією НБУ, загальні активи банків, що не відкориговані на суму резервів, у січні 2014 року по порівнянні з початком року знизилися на 4,07%, або на 57374 млн грн, – до 1351000000000 грн.

ВТБ Банк припинив кредитування в Україні

Минулого тижня президент-голова ВТБ Банку Андрій Костін припинив видачу кредитів компаніям і фізичним особам на Україні.

Новий глава НБУ

Верховна Рада ухвалила рішення про призначення народного депутата, екс – голови правління Кредобанку Степан Кубіва головою Національного банку України. За відповідну постанову проголосували 310 народних депутатів. Ігор Соркін, колишній голова, прийняв пропозицію нового голови Національного банку України і залишається його радником.

clip_image002

12 банків отримали допомогу

У середу, 26 лютого, відбувся черговий кількісний тендер з рефінансування банків. Національним банком України були задоволені заявки 12-ти банків у сумі 50 млн. грн. за процентною ставкою у розмірі 6,5% річних ».

НБУ усунув 8 банків від операцій на міжбанківському валютному ринку

Наприкінці минулого тижня голова НБУ Степан Кубів заявив, що 8 банків, які були замішані у валютних спекуляціях, усунені від операцій на валютному ринку. У ще 10 банків, за словами Кубіва, спрямовані комісії для перевірки, а в 16 виявлено порушення нормативів НБУ. Щоб уникнути спекуляцій на валютному ринку НБУ має намір співпрацювати з Генпрокуратурою. "Спекуляції, порушення нормативних актів НБУ будуть припинятися. Я хочу попередити банки, які співпрацюють зі спекулянтами, конвертаційними центрами – це буде припинено негайно", – сказав глава Нацбанку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?