Новини світу кредитування та банківських послуг.

Рефінансування або перекредитування – що вибрати?

Ставки кредитування змінюються досить часто. За бажанням завжди можна знайти схожу кредитну програму з більш вигідними відсотками. Тому якщо оплачувати кредит стає не під силу, то можна його рефінансувати або ж перекредитувати. Чим же відрізняються ці 2 терміна? І, головне, що вигідніше для позичальника?

У чому особливість рефінансування

Під цим терміном фінансисти розуміють оформлення принципово нового кредиту. Тобто позичальник збирає новий пакет документів, звертається в інший банк (не в той, з яким вже підписано договір) і відкриває нову кредитну лінію.

Кошти такої позики можуть бути спрямовані тільки на одну задачу – погашення старого кредиту. Власне, позичальник навіть не отримує гроші на руки – банк сам робить взаємозалік з кредитором свого клієнта.

Чим вигідне рефінансування? В першу чергу, можливістю сплачувати менший відсоток банку, за рахунок чого зменшується щомісячний внесок або загальна переплата.


У чому особливість перекредитування

Кінцевий результат, в принципі, той же – позичальник може оплачувати кредит на більш вигідних умовах. Але ось спосіб реалізації цієї програми кардинально відрізняється – позичальник звертається не в новий банк, а в той же самий, з яким раніше підписував договір. Фінансова установа не завжди охоче йде на перегляд відсотків – все-таки це їх прибуток. Але клієнт банку може акцентувати увагу на складному фінансовому становищі і неможливості далі вносити щомісячні платежі на тих же умовах.

Чому банк може піти на перегляд відсотків? Незважаючи на невигідність угоди для банку перекредитування допоможе зберегти клієнта. Погодьтесь, що менша фінансова привабливість – це краще, ніж проблемний кредит з величезною заборгованість і спробами її погашення через колекторів або через суд.

Залишається вмовити менеджера банку на перегляд умов кредиту. Зробити це можна за умови погіршення фінансового становища:

  • переводу на більш низькооплачувану посаду;
  • втрати роботи;
  • поповнення в родині;
  • серйозної хвороби когось із родичів.

Досить пред’явити в банк документ, який підтверджує, що позичальник дійсно потребує перегляду умов кредитування.

Додаткові плюшки для позичальників

Рефінансування або перекредитування зажадає від позичальника частини вільного часу і готовності збирати додаткові документи.

Зате можна розраховувати на певні вигоди:

  1. Зменшення щомісячного платежу – тут перевага очевидна. Адже позичальникові просто легше буде регулярно вносити гроші в банк. Хоча сильно занижувати щомісячний платіж не слід – практика показує, що це збільшує термін виплати кредиту.
  2. Зниження загальної переплати по кредиту. Фінансисти підкреслюють, що це найвигідніший для позичальника варіант. Звичайно, не факт, що щомісячний платіж стане менше. Зате вдасться заощадити на загальній переплати і швидше погасити весь борг банку.
  3. Можливість об’єднати декілька кредитів в один. Якщо 2 попередніх пункту доступні і при рефінансуванні, і при перекредитування. Те при наявності декількох оформлених в різних банках кредити краще все-таки пошукати вигідну програму рефінансування. Це дозволить об’єднати кредити, щоб вносити один платіж раз на місяць замість декількох. Та й переплата по меншій процентній ставці стане відчутно меншою.
  4. Вивід нерухомості з-під застави. Такий варіант можливий не завжди. Але якщо була оформлена іпотека, і приблизно половина її вже виплачена, то можна знайти споживчу програму без застави. І тоді придбаною нерухомістю можна буде розпоряджатися на свій розсуд – здати в оренду, продати або обміняти на інше житло.

Як діяти при рефінансуванні або перекредитування

Наводимо детальну інструкцію дій:

У випадку з перекредітованієм позики необхідно прийти у відділення того ж банку, з яким раніше підписувався кредитний договір і чесно сказати про неможливість оплачувати позику на існуючих умовах. Іноді потрібно взяти підтверджуючі документи – наприклад, завірену роботодавцем трудову книжку або ж довідку з лікарні про необхідність дорогого лікування. Співробітник банку може запропонувати переглянути договір, знизивши процентну ставку (що краще) або зменшивши щомісячний платіж. Якщо домовитись з банком-кредитором не виходить, то можна переходити до другого пункту.

Спочатку слід підібрати декілька відповідних кредитних програм в різних банках з процентними ставками, які хоча б на 2 позиції будуть нижче тієї, за якою вже виплачується кредит в банку. Потім потрібно розіслати в ці банки онлайн-запити, щоб точно знати – який банк готовий рефінансувати кредит. Залишається тільки вибрати найвигіднішу програму і зібрати необхідний під неї пакет документів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?