Новини світу кредитування та банківських послуг.

Реалізація заставного майна банками

Заставне майно може бути реалізоване за згодою позичальника до того, як утворюється заборгованість по кредиту. Банк звертається до послуг агентства з реалізації майна або виставляє заставу на власному сайті, а також інформація про продаж застави може бути запитана в структурних підрозділах компанії. Вартість майна прирівнюється до ринкової або стає на порядок дорожче.

Реалізація об’єкта власності може проводитися без участі банку. Якщо покупець оплачує позичальникові повну вартість житла, останній отримує можливість розрахуватися з банком, а що залишилися від реалізації кошти належать позичальникові. Квартира або будинок знімається з іпотеки і стає власністю нового покупця. При цьому, якщо аванс був внесений до виведення квартири із застави, то у покупця є ризик втратити внесені кошти чи доведеться чекати переоформлення на протязі довгого часу.

В іншому випадку реалізація заставного майна банками здійснюється через суд. При цьому банк не пред’являє право власності і не може давати інформацію про продаж об’єкта застави. Реалізацією займається судовий пристав-виконавець. Якщо реалізація здійснюється в досудовому порядку, то купувати його безпечніше, а також більш зручний варіант придбання – після переоформлення житла в право власності банку.

Якщо передбачається торг, то він починається з вартості, встановленої судом, на яку впливає оцінка нерухомості або результат судової експертизи в спірних ситуаціях. Вартість може наближатися до ринкової. Другий торг вносить поправки: нерухомість падає в ціні на 15%.

article416Застава може реалізуватися за допомогою двох форм аукціонів: звичайної, коли встановлюється мінімальна ціна, а в процесі продажу вона підвищується учасниками аукціону, і «голландської», коли максимальна ціна знижується до першого покупця.

Купівля нерухомості, що реалізовується за допомогою торгів, може означати деякі труднощі для покупця, пов’язані з виселенням прописаного позичальника та його членів сім’ї, ризик за яке кредитна організація на себе не бере. Якщо необхідно взяти участь у торгах, потенційний учасник вносить грошовий аванс і подає заявку в компанію-організатор торгів.

Реалізація заставного майна банками без торгів – не найсприятливіший для банку, так як доводиться ставити його на баланс і займатися продажем самостійно. У цьому випадку майно переписується у власність банку в рахунок погашення боргу. Щоб предмет застави виявився на банківському балансі, позичальникові потрібно бути злісним неплатником: не реагувати на банківські повідомлення та ховатися від колекторських служб, можуть пройти місяці або роки.

Існують кредитні програми для придбання заставної нерухомості. Їх відмінністю є приваблива процентна ставка. У ВТБ-банку однокімнатна квартира в районі Підмосков’я може бути оформлена з початковим внеском від 20% на термін 50 років і процентною ставкою близько 10% у валюті. Житло може перейти у власність покупця разом з іпотечним обтяженням. Після повного погашення заборгованості новим позичальником нерухомість знімається з реєстру обтяженого майна. Покупець стає новим власником.

Щоб зменшити ризик, банки занижують вартість застави. Придбання такого майна має ряд переваг: вигідна ринкова вартість банківського конфіскату, все заставне майно забезпечено необхідним пакетом документів, заставу та документи ретельно перевірені фахівцями банку.

Число прострочених кредитів в банках Росії збільшується, тому сфера реалізації заставного майна буде завжди задіяна. Кредитні організації змушені пропонувати придбання застави на вигідних умовах, виконуючи роль супермаркетів економ-класу. На ринку нерухомості така тенденція відіб’ється падінням цін на житло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?