Новини світу кредитування та банківських послуг.

Питання за процедурою кредитування

Ви вже непогано знайомі з процедурою кредитування. Здається, небезпека ризику настільки незначна, що і замислюватися про неї не варто. Але скидати «зайву» перестраховку з рахунків так швидко – справа передчасна. Операція отримання кредиту не так проста, як може здатися на перший погляд.

Розберемося в ряді конкретних ситуацій.

Ви загорілися ідеєю отримати другу вищу освіту. Без питань, мова піде про платну освіту, на яке ви хочете взяти кредит. Яким чином працює людина може взяти кредит на освіту і чи є якісь додаткові програми кредитування, створені саме під цю ситуацію?

Отже, обумовивши свою спроможність – робочу зайнятість, ви автоматично стаєте потенційним одержувачем позики. Постійна робота, трудовий стаж не менше півроку і видана бухгалтерією довідка, що підтверджує дані, відіграють важливу роль. Приватний підприємець проходить подібну процедуру: потрібно надати декларацію про доходи або інший вид документа податкової інспекції. Питання про кредитування за надання документів вирішено на вашу користь? Чудово, але далі справа не піде так гладко. Спеціальні програми розроблені банками для отримання першої вищої освіти, в них якраз обумовлений пункт того, що студент поки не має працевлаштування. Програмою передбачені бонуси – зниження процентної ставки, відстрочка виплати тіла кредиту до закінчення освіти. Головне, що преміальні бали студент отримує за гарне навчання – високі оцінки виступають в якості своєрідного гаранта. Якщо з першої «вишкою» все гранично ясно, то на який кредит розраховувати зараз?

Заявивши про свою спроможність, ви навряд чи знайдете підтримку банку в отриманні пільгового кредиту, така матеріальна підтримка вже не для вас. Залишається відкрити кредитний картковий рахунок, по якому буде проходити оплата навчання, або взяти споживчий кредит. По картковому кредиту щомісячні внески становлять мінімум 7% від суми податку, а межі взагалі не існує. Прокредитувати свою вищу освіту можна, але краще заручитися підтримкою кредитного інспектора, який працює в банку, який ви обрали.

Наступна ситуація.
Багатьох турбує питання: чи може стороння людина отримати відомості про кредитну історію клієнта?

Існує сувора заборона на розголошення особистих даних клієнта. Все ж, згадати про те, що в штаті банку може перебувати непорядна особа стоїть. За деяку суму грошей продати цікаву інформацію він зможе, але тільки один раз. Служба безпеки блискавично прорахує, хто отримав доступ до інформації і скористався нею в своїх умисли. Витік виявляється негайно, а за нею підуть заходи, про суть яких сьогодні мова не піде…
Рахунок клієнта конфиденциален, як і його кредитна історія. Між тим, секретність інформації має свої межі – мова йде про створення бюро кредитної історії в Україні. За деякими відомостями, ліцензію на даний момент отримують три бюро.

На даний момент в робочому стані знаходиться одне. Мета створення бюро – платний міжбанківський обмін інформацією для того, щоб фінансові установи змогли уникнути шахрайських дій з боку недобросовісних позичальників та махінаторів. При цьому банк не відмовляється раніше тримати інформацію в таємниці – навіщо розголошувати особисті дані клієнта, які банк сам отримав не безкоштовно? Залишається тільки додати, що кредитна історія і стан рахунку можуть бути надані належним органам, які отримувати дозвіл суду. Але це вже тема для окремої розмови.

У діловій пресі можна зіткнутися з таким терміном, як кредитний рейтинг. Що, власне, він означає? І чи має відношення до кредитної історії?

Ні, ніякого відношення до кредитної історії позичальника не має. Кредитний рейтинг являє собою налагоджений механізм оцінки надійності боргових зобов’язань позичальника, а також для встановлення розміру плати за випливає з оцінки кредитний ризик.

Зацікавленим в отриманні кредитного рейтингу може бути власник бізнесу. Завдяки рейтингу він отримує можливість заявити про свою кредитоспроможність партнерам по бізнесу та потенційним інвесторам. З допомогою кредитних рейтингів володар може відкрито висловити свою готовність приступити до співпраці законними і чесними методами – прозоро і цивілізовано.

Присвоєння кредитного рейтингу забезпечується для підприємств, СК, банків, включаючи їх окремі боргові документи – кредити, облігації та ін

Нарешті, останнє питання.
Чи можна оформити споживчий кредит в банку, якщо в іншому банку попередній кредит, наприклад, на покупку автомобіля, ще не погашений повністю?

Така ситуація можлива. Більш того, можна взяти і не один додатковий кредит. Звичайно, збираючи відомості для винесення рішення з приводу вашого кредиту, банк зобов’язаний поцікавитися, чи є у вас позики в інших банках і як просуваються виплати за кредитом. Однак достовірність вашої відповіді перевіряється досить рідко.

Позичальник може надійти сумлінно – заповнити дані анкети правдиво написати про те, в якому банку взято кредит і скільки складають щомісячні відрахування. Але можна взагалі не повідомляти про те, що ви погашаєте кредит. В принципі, і для кредитора, і для позичальника першочергово важливо без затримок робити внески і погашати відсотки. Якщо ваша офіційна, біла, зарплата не дуже висока, а неофіційна – надто значна, то і про це можна промовчати. Найголовніше – все ретельно продумати, перш ніж приймати остаточне рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?