Новини світу кредитування та банківських послуг.

Питання тижня: Чи є поважна причина для несвоєчасного погашення кредиту?

У житті раз у раз виникають певні обставини, при яких виконати ті чи інші зобов’язання в строк може бути важко. Якщо позичальник пропустив внесення щомісячного платежу по кредиту з поважних причин, чи може він розраховувати на те, що банк не нарахує йому штрафні санкції?

На це питання спеціально для читачів Сравні.ру відповідає директор департаменту прямих продажів Східного експрес банку Алла Солдатова:

«Деякі банки йдуть назустріч клієнтам у форс-мажорних обставинах (людина потрапила до лікарні, наприклад). Але такі ситуації завжди розглядаються індивідуально і гарантувати, що в конкретній ситуації банк не нарахує штраф, практично неможливо. Якщо, звичайно, ситуація сталася не з вини банку.

Якщо клієнт знає заздалегідь, що в дату погашення кредиту не зможе внести платіж (наприклад, їде у відпустку), можна порекомендувати звернутися в банк завчасно і обговорити наступні варіанти:

– Дізнатися в банку, чи є можливість перенесення дати платежу (у деяких банків є така послуга) – якщо питання в декількох днях;
– Дізнатися в банку, чи може він внести заздалегідь платежі за 2-3 (скільки потрібно) місяців; тут потрібно звернути увагу, що в деяких банках в дату погашення спишеться тільки сума чергового внеску, інші банки можуть списати суму повністю в рахунок чергового платежу і це не скасує черговий внесок;
– Якщо кредит оформлений в банку, де у клієнта є інші рахунки («зарплатний», наприклад), можна оформити доручення на регулярний переклад в потрібну дату. Платіж буде проведений автоматично;
– Можна залишити суму для погашення комусь із родичів (забезпечивши їх потрібними відомостями зразок номера кредитного договору);
– Ну і, зрештою, в наше століття є можливість самому погасити кредит не приходячи в банк – через інтернет-та мобільні сервіси з точки світу, плюс термінали оплати є по всій країні!

Так що варіантів багато! І якщо у клієнта є побоювання, що в потрібну дату він не зможе з’явитися в банк для погашення, заздалегідь підстрахуватися цілком можливо.

Ну а якщо ситуація настільки непередбачена, що клієнт, незважаючи на бажання платити, все одно вийшов на прострочення, то залишається лише якомога швидше звернутися в банк. Бажано мати при собі документи, які підтверджують те, що відбулося – це може істотно вплинути на рішення банку ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?