Новини світу кредитування та банківських послуг.

П’ять ознак того, що ваша бухгалтерія не в порядку

Бухгалтерія – чи не змушує вас це слово трохи нервувати? Робота цього відділу багато в чому визначає успішність компанії, тому кожен керівник хоче бути на всі 100% впевнений у своєму бухгалтері. На що потрібно звернути увагу, щоб проблеми в бухгалтерії вас не торкнулись? А може бути, все вже йде не дуже гладко? Вам варто задуматись про оптимізацію роботи відділу бухгалтерії, якщо ви виявите наступні ознаки:

Безлад в документації

Хочете убезпечити себе від хаосу в звітності, неправильно розрахованих податків і, як наслідок, штрафів – потрібно обов’язково проконтролювати порядок в бухгалтерії. Не змогли привітатись з головбухом, бо він прихований горою паперів на столі? Якщо на столі хаос, рано чи пізно він обов’язково перекочує в рядки звітності. Хороший бухгалтер завжди обробляє первинні документи негайно, не збираючи їх «на потім». Потім, в звітний період, співробітник може захворіти, нагряне перевірка або не вистачить часу на обробку – всяке трапляється, розбиратись буде пізно. Краще запобігти подібні ситуації.

Низька кваліфікація і небажання вчитися новому

260Якщо у підприємства проблеми з податковою, причиною тому часто є недостатній рівень кваліфікації бухгалтера. Від співробітників бухгалтерії залежить дуже багато, і саме тому рівню їхньої підготовки варто приділяти велику увагу – не тільки на співбесіді, але і в процесі роботи. Часто буває вигідніше самому навчити кваліфікованого та мотивованого фахівця, ніж відкривати відповідну вакансію раз на півроку. Зараз для навчання співробітників існують десятки різних курсів. Найбільш перспективним є напрям МСФЗ – навчання спеціалістів працювати з міжнародними стандартами звітності. Без знання МСФЗ бухгалтеру буде важко працювати на розвиток вашої компанії.

Проблеми з податковою

Відмінною рисою гарного бухгалтера завжди було вміння знайти порозуміння з представниками податкової інспекції. Якщо ваш бухгалтер постійно скаржиться на податкову, не може оптимізувати вашу систему оподаткування і з ранку до вечора пропадає по інстанціях – можливо, варто позбавитись від такого співробітника? До речі, сьогодні зовсім не обов’язково особисто відвозити звітність в податкову, що б не говорив вам ваш головбух. Електронна звітність, система Банк-Клієнт, скайп і електронна пошта дозволяють не витрачати робочий час на поїздки по місту.

Занадто великі витрати на відділ

На бухгалтерію грошей не шкода – зрештою, вона допомагає нам економити. Проте витрати на відділ бухгалтерії вкрай нерівномірні. По-перше, зарплату співробітникам потрібно платити регулярно, тоді як основний пік робочої активності припадає на квартальні та річні звіти. По-друге, крім зарплат доводиться оплачувати вартість спеціального ПО, обслуговувати оргтехніку, а ще премії, поліси, соціальні податки … Можливо, варто проаналізувати ситуацію і з’ясувати, де можна безболісно скоротити витрати. Приміром, чи потрібні співробітникам відділу комп’ютери останньої моделі? А може бути, у відділі занадто багато нудьгуючих фахівців? Не виключено також, що для вашої компанії буде розумніше передоручити частину бухгалтерського обліку аутсорсингової компанії. Наприклад, можна скоротити кількість штатних співробітників для ведення поточної бухгалтерії, а об’ємними звітами і аудитом нехай займеться спеціалізована фірма.

Скарги на надмірну завантаженість

Якщо компанія не збільшувала оборот в декілька разів, а співробітник скаржиться на труднощі, постійно працює допізна і у вихідні, необхідно зрозуміти, чому так відбувається. Причиною такого перманентного авралу зазвичай буває або недостатня кваліфікація фахівця, або погано організована робота відділу. Якщо ви припускаєте, що проблема в рівні компетенції співробітників – це можна з’ясувати за допомогою аудиторської перевірки. До речі, хороший бухгалтер навряд чи злякається, коли ви попередите його про візит аудитора. Якщо проблеми з самоорганізацією, це видно неозброєним оком. Пам’ятаєте ті самі гори документів на столі? Попросіть вашого бухгалтера пояснити йому випадкову цифру в звіті або знайти певну інформацію, подивіться, як він реагує і скільки часу йому потрібно для виконання завдання.

Можливо, відділ бухгалтерії дійсно перевантажений роботою.

Співробітників може не вистачати, обсяг документообігу або число товарних позицій у накладних могли різко зрости – цілком природно, що відділ лихоманить. Але це не виправдання, якщо ви як керівник відчуваєте дискомфорт. Пам’ятайте, бухгалтерія повинна бути в порядку. Якщо ви виявите в роботі відділу одна з ознак, з’ясуйте в чому справа, і співробітника відправте на курси, або бухгалтерію – на аутсорс.

Джерело.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?