Новини світу кредитування та банківських послуг.

П’ять незвичайних порад для власника пластикової карти.

Навіть для такого буденного банківського продукту як пластикова карта можуть існувати маловідомі і несподівані правила, знання яких дозволить успішно її використовувати. Нестандартні поради по пластику читайте в цій статті.

  • Порада перша. Користуйтеся максимумом функцій вашої картки.

Одна з головних помилок власника пластику звучить так: якщо картою не користуватися, шахраї не зможуть зняти з неї кошти. Насправді це зовсім не так. По-перше, навіть якщо картка лежить в тумбочці, з неї все одно можна зняти кошти за допомогою ряду хитрувань: наприклад, вивідати у вас дані пластика через електронну пошту, зняти кредитні кошти, якщо у вас немає своїх і так далі.
По-друге, більшість пограбувань, які організовують шахраї з картами, засновані саме на незнанні функціоналу пластика їх власниками. Наприклад, у більшості пластикових карт на ринку є функція, придумана спеціально для випадків, коли потрібні гроші, а картка залишилася вдома. Суть її в тому, що можна зняти гроші через банкомат, якщо ввести номер картки і код, який прийде на мобільний телефон у СМС-повідомленні.

Шахраї спочатку дізнаються номер карти – під виглядом банківських працівників або під виглядом покупців, якщо власник карти щось продає на сайтах оголошень. Потім активують в банкоматі функцію, і дзвонять власнику картки з проханням переслати їм секретний код-пароль, який приходить в СМС і дає можливість зняти кошти.

Важливо: у цьому випадку банк не поверне вкрадені зловмисниками кошти, тому що власник карти сам розповів секретний код з СМС.

Висновок: щоб не попастися на вудку зловмисників, використовуйте повний спектр можливостей картки. Якщо функція особливо не потрібна, то скористайтеся нею хоча б пару разів. Тільки так ви до кінця розберетеся в ній, і вас неможливо буде обдурити.

  • Порада друга. Не спокушайте картою … близьких.

Використовувати всі запобіжні заходи по зберіганню карти потрібно для захисту коштів не тільки від шахраїв, а й від членів сім’ї. Звучить неправдоподібно, але судова практика підтверджує: зловживання близьких зустрічаються дуже часто.

Найбільше судових розглядів відбуваються з приводу двох сценаріїв обману, стали вже класичними. Перший – зникнення невірного чоловіка або дружини із загальними грошима, а також з кредитними коштами. Природно, суд зобов’яже повертати в такому випадку кошти обманутого чоловіка, на якого була оформлена картка, і який не зник. Тому якщо пара прийняла рішення завести загальний рахунок, то краще відмовитися від кредитного ліміту по ньому, а також зберігати там лише невелику частину грошей (наприклад, переводити туди кошти при потребі). Ще краще – всі кошти тримати роздільно. І, звичайно, не давати в користування особисту картку і не повідомляти її ПІН-коду своїй парі.

Другий випадок – дитячі витрати з батьківських кредиток. Іноді обставини особливо неприємні для батьків. Наприклад, одна родина пережила довгу судову тяжбу з приводу заборгованості по кредитній карті, яку вони навіть не активували – просто поклали в конверті з ПІН-кодом в тумбочку. Зрештою син подружжя, підліток, зізнався, що сам узяв карту з ПІН-кодом, активував її і зняв з неї кошти.

  • Порада третя. Напишіть на мапі помилковий ПІН-код.

Більшість банківських клієнтів знають, що не можна записувати ПІН-код на самій карті, а також зберігати папірець з кодом в гаманці або сумочці, де лежить пластик. Більшість банкірів порадять вам не зберігати записаний ПІН-код взагалі. «Безумовно, найбезпечніше сховище даних це розміщення інформації в голові. Зберігайте ПІН код у своїй пам’яті, а для того що б самому його не забути використовуйте асоціативний ряд.

Однак якщо ви не впевнені у своїй пам’яті, вам все ж доведеться записати свій ПІН-код, тому що в більшості випадків відновити забутий секретний код швидко не вийде. На щастя, деякі хитрощі з безпечної збереження ПІНу все-таки є.

Найкращий спосіб зберегти ПІН-код – його зміна на пам’ятні для вас цифри, наприклад, рік, місяць, день, навіть години та хвилини. Тут є невелика, але важлива поправка: пам’ятні цифри повинні бути близькі саме вам і невідомі більшості людей, які теоретично можуть мати доступ до вашої карті і підібрати ПІН-код, володіючи загальною інформацією про вас. Так, наприклад, не можна вказувати дати свого дня народження, днів народження своїх близьких, номер машини, прості порядки цифр – 1 234 або 4 321 і так далі. Якщо емітент дозволяє змінити ПІН, то краще це зробити і згенерувати новий, використавши певний алгоритм: наприклад, до кожного числа значення Expiry Date (дата закінчення терміну дії картки) додати 1, 2 або іншу цифру.

Досить безпечний спосіб зберігання – використовуючи мобільний телефон. Є відмінний спосіб – створіть« фейковий » контакт в записній книжці вашого телефону. Запишіть ПІН-код у вигляді номера телефону, при цьому порядок 4 потрібних цифр в номері визначте так, щоб вам було простіше запам’ятати. Наприклад: Іван Магнітний 067-325-94-32, ПІН-код: 94-32. При цьому ні в якому разі не розміщуйте його під назвою «ПІН» ні в телефонну книгу, ні в щоденник.

Знаючи правила правильного збереження ПІН-коду, можна використовувати хитрість, щоб обеззброїти шахраїв.

Напишіть« фейковий » ПІН-код прямо на карті. Якщо все-таки ваша карта буде вкрадена, то існує велика ймовірність, що шахрай, вводячи неправильний Пін, її заблокує і вже не зможе зняти кошти. Це дозволить вам виграти час, щоб подзвонити в контакт-центр вашого банку і повідомити про крадіжку.

  • Порада четверта. Використовуйте CVV-код сміливо, але грамотно.

На зворотному боці карти написаний тризначний код під назвою CVV2 (англ. Card Verification Value 2) у карт платіжної системи Visa або під назвою CVC2 (Card Validation Code 2) у карт платіжної системи MasterCard.

Цей код – ключ до розрахунків карткою через інтернет та інших випадках, коли пластик фізично не використовується. Використовувати цей код можна і потрібно (в тому числі з причини, описаної в першій пораді – лише використовуючи функцію можна її вивчити і не допустити, щоб вона стала зброєю в руках шахраїв). Немає такого 100% рецепта, який убезпечить вас від шахрайства. Але є важливі деталі, на які слід звертати увагу, вводячи дані вашої карти на сторінках сайтів. Це і популярність сайту, його оформлення, відгуки інших користувачів, а також підтримка технології 3-D Secure. Якщо ви розраховуєтесь вашою карткою при покупках на сайтах, пам’ятайте, що вказувати CVV-код слід тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в надійності сайту або використовуєте послугу додаткової верифікації платежу по СМС (Secure code).

Ще одне важливе правило грамотного використання коду – вводити його лише на сайтах, назва яких в браузері починаються з «https: //». Вказувати CVV-код можна тільки у випадку захищеного протоколу і обов’язкову наявність відповідної сертифікації. Це стосується всіх сайтів, а не тільки закордонних.

  • Порада п’ята. Не обмежуйте політ фантазії про пластик.

Пластикова карта – це не тільки цінний засіб доступу до грошей. Її можна використовувати абсолютно нестандартним чином, отримуючи додаткову користь. Карта може виступати ідентифікатором людини для доступу в приміщення або для проведення інших операцій, що вимагають ідентифікації. Платіжна картка – відмінна альтернатива подарунковій листівці. Крім того, у разі потреби карту можна використовувати як лінійку або закладку, а враховуючи різноманітність оформлення карт, карта Platinum з дзеркальним покриттям стане відмінною заміною дзеркальця в дамській сумочці.

Джерело: Простобанк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?