Новини світу кредитування та банківських послуг.

Приватний займ

Не всі жителі Росії сьогодні можуть скористатися найпростішим способом вирішення тимчасових фінансових труднощів, тобто вони не мають можливість оформити офіційний кредит в комерційному банку. Адже деякі не мають необхідних документів, а хтось по своїй необачності потрапив у чорні списки, тобто він має, погану кредитую історію.

Втім у кожної людини хоч один раз в житті трапляється ситуація коли йому необхідна певна сума грошей якої у нього немає. Тому така категорія людей готова заплатити будь-які відсотки, але їм, як правило, банки не видають суму повністю або частково, посилаючись на низькі доходи, погану кредитну історію або просто на відсутність документа підтверджуючого наявність доходів.

Єдиним рішенням існуючих фінансових проблем для цієї категорії жителів Росії є приватний позику. Нерідко приватна особа видає позики навіть без надання застави, від позичальника, швидше за все, зажадають лише оформити необхідні документи, які підтвердять наявність боргових взаємовідносин.

Отже, чи є сенс в оформленні приватної позики? На це питання відповідь досить прозаїчний, адже будь-яка доросла людина вправі самостійно вирішувати вигідно це чи ні. Однак наважуючись на отримання приватної позики, слід спочатку, ознайомиться з особливостями даної операції це необхідно тільки для того, щоб операція принесла користь, а не стала джерелом нових неприємностей.

article437Адже, як відомо людина, що надає приватний позику, швидше за все не володіє якою-небудь ліцензією, а це означає, що ніхто не знає ким, по суті, є кредитор і звідки він бере гроші. Звичайно, цілком реально, що гроші в борг дає людина порядна, але не слід виключати й інший варіант. У гіршому варіанті навіть прописані умови кредитного договору не дадуть позичальникові ніяких гарантій. Адже навіть при підписаному договорі з прописаними в ньому певними умовами, недобросовісний приватний кредитор має можливість в односторонньому порядку змінити умови на свою користь. Природно для позичальника – це гарантовані додаткові переплати.

Отже, приватний позику слід оформляти тільки в критичних ситуаціях, тобто в ситуації, коли дійсно немає іншої можливості знайти інше джерело фінансування. Фінансисти радять, брати приватний позику не тоді коли хочеться купити, що ні будь для дому, а гроші не хочеться довго збирати, а в ситуації, коли грошові кошти життєво необхідні. Наприклад, приватний позику прийде на допомогу коли необхідна термінова медична операція або певна сума для порятунку бізнесу, а не для сьогоденних забаганок. До того ж слід пам’ятати, що несвоєчасні виплати або їх повне припинення як правило, для позичальника обертаються досить серйозними наслідками.

Ще одним важливим моментом при приватному кредитуванні є підписання договору. під час цієї процедури слід уважно вивчити текст договору – він має бути зрозумілим, в ньому не повинно бути двозначних фраз. Адже неуважність позичальника може коштувати для нього дорого. До того ж в ідеалі підписувати договір кредитування слід в присутність нотаріуса або простих свідків, які в разі чого зможуть підтвердити факт підписання, а так само умови, передбачені у момент підписання.

Звичайно ж, сьогодні існує чимало альтернатив приватному кредитуванню, і вибір залежить тільки від людини якій необхідні гроші. Однак не варто забувати, що будь-який комерційний банк готовий піти на поступки клієнту, але роблять це вкрай неохоче, а приватні позики – це досить ризикований вихід у пошуку грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?