Новини світу кредитування та банківських послуг.

Пристрасті по Надра банку

Банк Надра можуть визнати неплатоспроможним і найближчим часом ввести в нього тимчасову адміністрацію. Про це повідомляють інформовані джерела.

Як відомо, проблеми Надра банку, пов’язані з несвоєчасним поверненням вкладів і клієнтських проплат, тривають вже більше півроку.

Національний банк України знайомий з ситуацією, проте визнання банку Надра, що входить у першу групу банків (найбільших), неплатоспроможним і введення в нього тимчасової адміністрації приведуть до значних виплат з боку Фонду гарантування вкладів фізосіб, який і так вже має істотне навантаження з виплат на цей рік, за раніше визнаним неплатоспроможними або вже ліквідованим банкам.

Нагадаємо, в 2008-2009 роках в банк вже вводили тимчасову адміністрацію. Тоді події супроводжувались неповерненнями вкладів, невдоволенням клієнтів і неповерненими кредитами на значні суми. Після економічної кризи 2008-2009 років проблемний на той час банк викупив Дмитро Фірташ.

clip_image002

Як відомо, на даний момент у Дмитра Фірташа існують проблеми з правоохоронними органами Австрії, по частини його активів ведуться судові розгляди як в Україні, так і за кордоном, що не могло не відбитись на фінансовому стані Надра банку. При цьому підконтрольні Дмитру Фірташу компанії є основними акціонерами Надра банку.

У зв’язку з важким фінансовим становищем банку, акціонери Надра за погодженням з НБУ за планом фінансового оздоровлення мали провести докапіталізацію банку та затвердити додаткову емісію акцій в сумі 5,5 млрд. гривень, щоб статутний капітал склав не менше 9390 млн. гривень. Однак, збори акціонерів 3 лютого цього року дане рішення не прийняв. Для проведення нових зборів акціонерів, прийняття відповідних рішень про збільшення капіталу за чинним законодавством, необхідно мінімум від 30 до 45 днів, яких немає. Це ставить під загрозу подальший розвиток банку і може призвести до введення в нього тимчасової адміністрації. Крім цього, банк має рефінансування НБУ і є одним з великих його одержувачів серед українських банків. Такий стан справ не може радувати регулятора і він активно загрожує акціонерам банку введенням тимчасової адміністрації з відповідними наслідками. За інформацією джерел, попередні відповідні документи вже підготовлені і можуть бути розглянуті найближчим часом на Правлінні НБУ.

Не виключається також варіант націоналізації Надра банку.

За інформацією деяких ЗМІ, одним з можливих каталізаторів остаточного рішення по Надра банку може також бути викуп Дмитром Фірташем і його партнерами 29% акцій ТОВ "Перший канал Росії" в Inter Media Group.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?