Новини світу кредитування та банківських послуг.

Прискорення інфляції і недоплата податків

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Інфляція прискорилась

Інфляція в Україні в серпні порівняно з липнем 2014 прискорилася до 0,8% з 0,4%, зафіксованих в липні порівняно з червнем. Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики. Згідно з інформацією, наданою Держстатом, дані наводяться без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У повідомленні говориться, що в річному вираженні (проти серпня 2013 року) інфляція прискорилася до 14,2% з 12,6%, зафіксованих місяцем раніше.

clip_image001

Виключені зі списку

Міністерство фінансів України виключило з переліку уповноважених банків для виплати зарплат співробітникам державних бюджетних установ чотири фінустанови: банк «Золоті Ворота», «Терра Банк», «Актив-Банк» і банк «Морський». Про це повідомляється на сайті міністерства. На сьогоднішній день переможцями конкурсу з визначення уповноважених банків, через які має здійснюватися виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, є 72 комерційних банка.

Золотовалютні резерви скоротились

Золотовалютні резерви НБУ станом на 1 вересня 2014 склали 15831000000. Дол., що на 239 млн. дол. менше показника за 1 серпня в 16,070 млрд. дол. Про це повідомляється на сайті регулятора. Згідно з повідомленням, з початку поточного року резерви скоротились на 4585000000. дол. Станом на 1 вересня резерви в іноземній валюті склали 14163000000. дол., резервна позиція в МВФ – 0,03 млн. дол., спеціальні запозичення – 1, 68 млн. дол., золото – 1,667 млрд. дол.

clip_image002

Кредит від Світового банку

Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів України, 8 вересня наша країна отримала 500 млн. дол. кредиту від Світового банку на підтримку реформ у фінансовому секторі. «Сьогодні Мінфін України отримав кошти першої позики на політику розвитку в фінансовому секторі в сумі 500 млн. дол. США в рамках угоди між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку, підписаною 8 серпня в 2014 ", – йдеться в повідомленні міністерства.
Нагадаємо, що позика є частиною загальної допомоги з подолання кризи в Україні, про яку група Світового банку оголосила в березні поточного року і обсяг якої до кінця 2014 року складе 3,5 млрд. дол.

На 15% менше кредитів

У першому півріччі 2014 року по порівнянні з першим півріччям 2013 кредитні спілки скоротили обсяг виданих кредитів на 14,9%, до 2,2 млрд. грн. Про це повідомила прес-служба Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. За даними комісії, кількість зареєстрованих в Україні кредитних спілок за півроку скоротилось на 5 – до 627 фінансових установи. Загальний обсяг активів кредитних спілок станом на 30 червня склав 2,362 млрд. грн. і скоротився на 441 200 000 грн., або на 15,7%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

clip_image003

Бюджет недоотримав податків

У січні-вересень 2014 році платники податку Луганської та Донецької областей недоплатили в бюджет 4,4 млрд. грн. податків у зв’язку з військовими діями на сході України. Про це минулого тижня заявив глава Державної фіскальної служби (ГФС) Ігор Білоус. Також глава ГФС повідомив, що за 8 місяців платники податків України сплатили до бюджету 270 500 000 000 грн., що відповідає рівню минулого року. При цьому в серпні до загального фонду держбюджету надійшло 26,8 млрд. грн., що на 26,5% більше, ніж у серпні минулого року.

Надія є

Ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд не виключає виділення Україні третього і четвертого кредитних траншів загальним обсягом 2,7 млрд. дол. В рамках дворічної програми співпраці до кінця 2014 року. Про це в ході брифінгу в Києві заявив глава представництва МВФ в Україні Жером Ваше.
«Ми готові об’єднати дві оціночні місії і підготувати до засідання Ради директорів об’єднану доповідь по Україні. Рада директорів відбудеться в кінці року і на раді директорів може бути прийнято рішення про виділення об’єднаних третього і четвертого траншів в обсязі 2,7 млрд. дол., – Сказав Ваше. – Якщо рішення Ради директорів фонду буде позитивним, то кошти надійдуть швидко – до кінця 2014 ».

Банк подасть в суд

9 вересня, на порталі «Антикор» з’явилась стаття, в якій повідомлялося, що власник «Дельта Банку» Микола Лагун був затриманий співробітниками СБУ в аеропорту «Жуляни» під час спроби вилетіти на власному літаку за межі України. У цьому ж матеріалі йшлося про те, що Лагуна звинувачують у відмиванні грошей для «сім’ї» Януковича, фінансуванні сепаратистів і махінаціях на валютному ринку.

Прес-служба фінустанови заявила, що дана інформація не відповідає дійсності. «Мажоритарний акціонер Дельта Банку на момент публікації знаходився на своєму робочому місці за адресою: вул. Фрунзе, 39. Ми також публічно спростовуємо всі домисли, які містяться в цій статті. АТ "Дельта Банк" подає позов до суду на джерело публікації за наклеп, яка завдає шкоди іміджу й бізнесу акціонера банку ».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?