Новини світу кредитування та банківських послуг.

Примусовий овердрафт

Підприємство, на якому працює один з читачів нашого порталу, переуклало договір з банком. У зв’язку з цим, співробітникам не тільки випустили нові карти, але і встановили на них овердрафт. Тепер, як стверджує читач, платити за обслуговування овердрафту можна буде не залежно від того, користується він цими засобами, чи ні.

Клієнт про виниклу ситуацію

Виявилося, що підприємство, на якому я працюю, переуклало договорм з ПАТ «КБ НАДРА» і всім співробітникам перевипустити зарплатні картки, про що, звичайно, ніхто не попереджав і не роз’яснив.
Попередні карти мали діяти до 2014 року. Як почали розбиратися, то виявилося, що в нових картах ще підключена кредитна лінія, так би мовити овердрафт.

overdraft_nadra_88x88.jpg.aspxХочеш – не хочеш, а для того, щоб отримати з / п необхідно скористатися новою картою, яка активується при знятті грошей, і на яку банк на свій розсуд може нараховувати до 50 тис. грн. І не має значення, скористалися ви цими засобами чи ні: плата за обслуговування овердрафту все одно буде стягуватися.

Пояснення банку

Коментує Сергій Козлов, директор з роздрібного бізнесу банку «Надра»
У договорі про комплексне банківське обслуговування, виписку-повідомлення до якого підписує клієнт, передбачено встановлення ліміту овердрафту за картковим рахунком. Таким чином, клієнтам наших зарплатних проектів ми надаємо можливість отримувати необхідні грошові кошти, яких часто не вистачає на здійснення тих чи інших покупок.
На сьогоднішній день ставка за таким короткостроковому кредиту унікальна для українського ринку – всього 1% на місяць. Ліміт коштів – від 500 грн. до 50 тис. грн, але, звертаю увагу, що він становить не більше 90% від заробітної плати.
Плата за користування овердрафтом стягується виключно у разі використання клієнтом суми за рахунок коштів овердрафту. Тобто, якщо клієнт не користується цією послугою, він не платить за неї.
Крім того, наші клієнти інформуються про підключення до овердрафту на друкованому чеку при здійсненні зняття готівки з банкомату, а в разі підключення до sms – банкінгу – шляхом направлення відповідного sms-повідомлення на номер клієнта.
Якщо клієнт хоче відключити цю послугу, то зробити це буде дуже просто – звернувшись у відділення банку «Надра», де був відкритий пакет послуг, щоб заповнити відповідну заяву відмови, після чого овердрафт буде вимкнено.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?