Новини світу кредитування та банківських послуг.

Приклади позик.

Примітивні рекламні оголошення метро столиці підказують вам «золоті» телефонні номери, зателефонувавши за яким, ви, не докладаючи зусиль, зможете отримати бажаний кредит. Незміцнілі уми за великим рахунком бідного українського споживача клюють на такі Зазиваючи поліпшити непросте життя.

Дефіцит товарів залишився в минулому столітті, купити можна все, що завгодно, і скільки завгодно. Гроші просто-напросто запихають у ваші кишені пачками. А практично кожен великий супермаркет БТ в особі його представників припрошує купити саме його товар, зробити це в розстрочку прямо тут і зараз. Затуманений емоціями розум не встигає звести дебет з кредитом – емоції перемагають, а разом з ними і той, хто уклав з вами угоду.

Одна студентка київського вузу, підробляючи в держкомпанії, отримувала 200 доларів на місяць. Однак це не зупинило її змінити застарілу модель стільникового телефону на сучасну, вартість якої становила 350 доларів. Купівля влетіла в копієчку: дівчина взяла кредит у банку терміном на один рік, переплата 60%, тобто замість 350 доларів виходять всі 560. А це цілих 4 місяці праці! Але подібну дурість студентка виправдовує тим, що гроші на телефон вона витратить не відразу, а буде розплачуватися невеликими сумами. Не дуже-то хороше розраду …

Студентка не стала побиватися з цього приводу, подібно до того, як не переймається через переплат мало не кожен другий житель України. Програми кредитування кардинальним чином змінюють ситуацію на ринку. Якщо позаторік споживач в основному наважувався взяти кредит на купівлю БТ в свята, включаючи Новий рік, то сьогодні сезон перестав мати значення. І бідні, і багаті стають в черги за кредитами, а при такому потоці потрібно бути куленепробивним, щоб не піддатися загальному настрою.

Приміром, один менеджер-економіст середніх років просто не виносить бути комусь чимось зобов’язаним, а й піші прогулянки його не дуже влаштовують. Щоб купити автомобіль Mitsubishi Lancer необхідно близько 12 тисяч доларів. Всі продумавши, менеджер-економіст бере кредит строком на 7 років, при якому щомісячні виплати поглинуть 20% сімейного бюджету. Автолюбитель хоче якнайшвидше погасити кредит, наводячи як психологічної причини, підбиває до цього, установку брати тільки таку суму, яку він здатний віддати не довше за ніж за 2 роки. Так, наприклад, він ніколи не наважиться взяти на себе моральний тягар тягнути 30-ти річний кредит на квартиру, аргументуючи це невисокі доходом сім’ї – 1,3 тисячі доларів на місяць. Ось при 5 тисячах він був би готовий почати переговори з банком, щоб взяти іпотеку. Поки що таких розумних прикладів не так вже й багато, швидше, в дефіциті. Для населення, ще морально незміцнілого, такі перебори кредитів загрожують соціальними та економічними потрясіннями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?