Новини світу кредитування та банківських послуг.

Причини відмови в кредиті

Питання, як подається заявка на кредит , щоб отримати мінімум відмов, ми вже розглядали. Тепер поговоримо про те, які взагалі можуть бути причини відмови в кредиті.

1) Перше, де Вас можуть зарубати, це спілкування з менеджером з видачі кредитів. І причини відмови в кредиті тут можуть бути абсолютно різні.

Об’єктивні причини: Ви забули переодягнутися після трудового дня в міському колекторі, два міцних хлопця з битами підказують Вам як краще заповнити анкету клієнта, наколка «не забуду матір рідну» на лівому передпліччі, просто прийшов бухий за кредитом (легке, м’яке амбре не в рахунок ), Ви подаєте менеджеру чужий паспорт.

Суб’єктивні причини: ущипнули менеджера за дупу, Ви не схожі на Бред Піта, виглядаєте якось підозріло, занадто гарна ти для кредиту сучка (для дівчини). Ну і так далі.

У всіх перерахованих вище випадках менеджер з видачі кредитів ставить певний знак у відповідній графі і Вам приходить відмова. Сам менеджер тут як би не причому.

2) Наступний щабель перевірки це скоринг , і це одна з основних причин відмови в кредиті.

Про нього ми теж вже писали і знаємо, що ця зараза може відмовити з незрозумілих нам причин. Які питання закладає в нього власник програми 92і як на них потрібно відповідати, нам не відомо. Наприклад, Вам можуть відмовити, тому що Ви з зарплатою в 100 тисяч рублів берете в кредит телефон за 3 штуки або просто, тому що Ви вагітні. Причини відмови в кредиті можуть бути абсолютно дебільними.

3) Після всього цього, чи паралельно з цим Вас перевіряє служба безпеки.

Перевіряє – це сказано занадто голосно. Вона тупо пробиває Вас за наявними у них в наявності баз. А бази у них можуть бути різні:

– Дані про судимість та адміністративні правопорушення;

– Бази неплатників, отримані в результаті взаємовигідного обміну з іншими банками (я маю на увазі не БКІ, а неофіційний обмін інформацією);

– Податкові бази (для перевірки Ваших роботодавців);

– Пенсійний фонд (для перевірки Ваших реальних відрахувань), ну і т.д.

І будьте впевнені, що якщо Ви десь засвітилися, безпека Вас однозначно не пропустить. І це не тому, що вони такі шкідливі або такі круті. Все набагато банальніше. Службі безпеки потрібно показувати свою роботу. І чим більше вона зарубає клієнтів, тим більшу користь, нібито принесе своєму банку.

Основною їх питання – знайти будь-яку причину для відмови в кредиті. Для цього вони можуть продзвонити Ваших колишніх і теперішніх роботодавців, спробувати на особистому контакті знайти спільних знайомих, а якщо сума кредиту досить значна, то і відвідати вказані Вами адреси.

4) Разом з цим практично вже у всіх банках йде офіційний запит в БКІ ( бюро кредитних історій ).

Якщо Ви знаєте, що за Вами числяться певні косяки, тобто вероятноть, що вони виповзуть назовні. Хоча, є й інша ймовірність. Про те, що таке чорні списки боржників і як виправити кредитну історію ми вже писали раніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?