Новини світу кредитування та банківських послуг.

Причини обвалу ринку авто кредитування.

З яких причин ринок автокредитування в першому півріччі 2014 скоротився більш ніж удвічі? Що змінилося для позичальників за цей період? Коли чекати відновлення ринку?

Падіння ринку обумовлено в першу чергу збільшенням курсу долара, що призвело до суттєвого подорожчання автомобілів більш ніж на 30%. Додатково до цього всі ми розуміємо, яка зараз напружена економічна та політична обстановка, що аж ніяк не сприяє здійснювати дорогі покупки.

На ринку залишилася мінімальна кількість банків, які є стабільними гравцями і які готові залишатися активними учасниками цього ринку. У той же час з’являються нові гравці, які раніше не були учасниками ринку кредитування.

Якщо говорити про зростання темпу погіршення раніше виданих автокредитів, то, природно, основна проблема – це клієнти з АРК, Донецькій і Луганській області. Але також ми бачимо і погіршення портфеля по іншим регіонам, що пов’язано із зменшенням доходів і збільшенням витрат населення, що прямо впливає на можливість погашення взятих на себе зобов’язань.

clip_image001Попит в сфері кредитування авто в першому півріччі 2014 кардинально відрізняється від аналогічного періоду 2013 року. Обсяги кредитування, як і в цілому продажі автомобілів, на порядок знизились. Процентні ставки і підходи до розгляду заявок на отримання кредиту посилилися, з ринку вийшли ряд великих банків, призупинивши кредитування.

Змінились й умови для позичальників. Сьогодні більш детально відбувається аналіз кредитоспроможності і платоспроможності клієнта – в 2013 році банки практикували приймати до розгляду неофіційні доходи клієнта, тоді як зараз така можливість обмежена, крім того, ряд банків з метою уникнення високоризикових кредитних операцій зараз обмежують кредитування в нестабільних регіонах України (наприклад, Донецька і Луганська область).

Поки що ми не бачимо передумов для поліпшення ситуації і збільшення продажів. Будемо сподіватися, що ринок трохи оживе в осінній період, але все буде залежати від ситуації на Сході. Що стосується умов, то банки все так же будуть намагатись більш ретельно відбирати клієнтів і фінансувати того, хто зможе обслуговувати даний кредит.

Основними причинами скорочення ринку автомобілів, і, як наслідок, ринку автокредитування, стали наступні:

  • девальвація гривні призвела до збільшення вартості автомобілів, основну частину яких складають імпортовані авто;
  • економічна ситуація в країні вплинула на зниження реальних доходів населення і їх кредитоспроможності в цілому;
  • складна ситуація на сході також привела до зниження продажів автомобілів.

Банки згортають кредитні програми з ряду причин. Серед них – і складна ситуація на банківському ринку, і значне падіння автомобільного ринку.

На сьогоднішній день на ринку присутня достатня кількість банків, які пропонують кредитні програми на покупку автомобілів. При цьому попит на автокредити відсутній.

Ринок автокредитів безпосередньо залежить від автомобільного ринку в цілому. Тому відновлення автокредитування можливо при зростанні авторинку. Прогнози експертів однозначні: при стабілізації ситуації в країні ринок буде показувати певний ріст, але річні продажі 2014 прогнозуються на рівні в 2 рази нижче, ніж в 2013 році.

На нашу думку, умови автокредитування до кінця 2014 року не зазнають істотних змін. Основні зміни, які вірогідні до кінця цього року, торкнуться процентної ставки.

Позитивні зміни можливі при стабілізації ситуації в країні. Стабілізація дозволить поступово реалізувати, що склався на сьогоднішній день відкладений попит у населення на автомобілі.

Крім того, оскільки більша частина продаваних автомобілів – імпортні, зокрема з ЄС, каталізатором попиту може стати поступове зниження мит на ввезені авто. Це позитивно позначиться на їх ціні.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?