Новини світу кредитування та банківських послуг.

Процентні ставки за кредитами

При взятті позички позичальнику важливо звертати особливу увагу на дійсну процентну ставку по ньому. На це зазвичай і дивляться, вибираючи більш відповідний банк для взяття позики, і це, в підсумку, є вирішальним фактором для багатьох.

Процентна ставка за кредитом – це річна плата за використання позики, виражена у відсотках. Вона розраховується банком або кредитною компанією, виходячи із загальної суми кредиту або невиплаченої його частки. Процентні ставки за кредитами є найважливішими показниками, за якими можна порівнювати різні пропозиції по кредитах у банках і компаніях.

У кожному разі видачі позички юридичній особі ставка може визначатися індивідуально, що залежить від фінансового стану фінансованого підприємства і цінності пропонованого застави. Також часто встановлюються конкретні відсотки по позиках, які не змінюються ні за яких умов: яким би не був розмір кредиту, його термін, фінансове становище клієнта і т.д., відсоток встановлений і однаково поширюється на всі договори по позиках.

Є два види процентних ставок за кредитами: фіксована і плаваюча (її ще можна назвати мінливій). Фіксована ставка найчастіше встановлюється на позики з великим терміном (наприклад, 5 – 10 років) і такі ж рекомендують вибирати позички, тому що тоді позичальник не буде відчувати коливання відсотків щороку та зможе розраховувати на конкретну суму витрат протягом тривалого періоду часу.article477

Плаваюча ст. складається з процентної міжбанківської ставки певного терміну і валюти (наприклад, RIGIBOR, LIBOR або EURIBOR) і з додаткової банківської ставки, яка не змінюється. Коливання міжбанківських ставок залежать від змін ставок на валютному ринку, тому вони можуть, як зростати, так і падати. Вибираючи пропозицію з мінливою процентною ставкою, позичальник ризикує, оскільки кредитні виплати можуть, як збільшитися, так і зменшитися. Однак рефінансування найчастіше необхідно для кредитів з фіксованими ставками, оскільки вони пристосовуються до ринку.

Фіксована чи плаваюча – окремих випадках це визначається банком, виходячи з побажань клієнта. Але іноді клієнт і його бажання не мають ніякого впливу на розмір відсотка. Останнім часом на ринку багато компаній, які видають швидкі кредити. Такі фірми не враховують бажання клієнтів, а просто встановлюють власну цифру. Часто вони мають справу з різними позичальниками, у тому числі і проблемними, оскільки при присудженні позики не розглядається фінансове становище людини, не беруться довідки і т.д. За даними причин ставки за кредитами у таких організацій набагато вище, що відповідає підвищеному рівню ризику.

Зазвичай фіксована ставка трохи вище плаваючої на той конкретний момент. Але неможливо прогнозувати зміни останньої в більш тривалий період часу. Вибираючи фіксовану, клієнт може відчувати себе більш надійно у випадках різких змін ринкової ситуації. Єдиний її недолік (і самий значний) полягає в тому, що якщо банківський клієнт побажає погасити свою позику достроково, то йому доведеться покривати відсотки по неоплачених кредитом до моменту зміни процентної ставки, і це може виявитися на кілька років вперед. Фіксований відсоток ще й, як правило, вище.

Вибираючи мінливу або плаваючу процентну ставку, клієнт збільшує ризик, пов’язаний з різкими змінами на валютному ринку (його може очікувати різке збільшення міжбанківської ставки, що негативно позначиться на витратах по виплатах). Але в такому разі у нього завжди буде можливість здійснити дострокову виплату позики без зайвих відсотків. І ці відсотки зазвичай нижче фіксованих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?