Новини світу кредитування та банківських послуг.

Прострочення по кредиту

Ситуація, яка з різних причин траплялася у переважної більшості позичальників.

Чим страшна прострочення по кредиту, і якою вона взагалі буває. Це ми зараз і розглянемо, щоб знати, що в принципі нам чекати від життя далі. У різних банках реакція на прострочення по кредиту може трохи відрізнятися, але загалом і в цілому виглядає приблизно так:

 Перша і нетривале (до місяця) прострочення по кредиту. Закривши її в цей період, Ви не псуйте собі кредитну історію. При цьому Вам надходять дзвінки з банку (або sms-ки на мобільний телефон) з ласкавим нагадуванням Вашої заборгованості. Якщо будете вести себе адекватно і без хамства (дзвінки можуть бути кілька нав’язливими) – залишитеся хорошим клієнтом, сплативши заборгованість в зазначений строк. Штрафи за першого прострочення по кредиту, як правило, мінімальні або зовсім відсутні.

Тривале (кілька місяців) прострочення по кредиту. З банку дзвонять більш нав’язливо і суворо, за різними адресами і телефонами. Можуть заявитися і самостійно. Штрафи вже більш серйозні (у відсотках від заборгованості або абсолютних величинах залежно від умов договору). Кредитна історія зіпсована навіть у разі погашення заборгованості.

Дуже тривале прострочення по кредиту (рік і більше). У відношенні Вас застосовуються витончені способи стягнення заборгованості, 63включаючи неявні загрози і завуальований шантаж. Про кредитну історію можете забути. Можливо, що Вашої заборгованістю вже займається колекторське агентство .

Друга і наступна нетривале прострочення по кредиту вже говорить про Вашу усталеною тенденції до пропуску платежів. За недовгі терміни штрафи також будуть мінімальні, але кредитна історія зіпсується, швидше за все, вже після другого разу.

Усі наступні тривалі або не дуже прострочення по кредиту розрізняються між собою тільки величиною нарахованих штрафів і накручених відсотків. Кредитна історія у Вас на тривалий час зіпсована, а за Вами полюють збирачі боргів. Того, як вести себе з ними в кожної можливої ​​ситуації, в ГАЗЕТІ присвячена ціла рубрика «стягнення боргу».

Розглядаючи ці етапи, я не згадую про суд, оскільки судова процедура, ініційована банком, очікувана, коли прострочення по кредиту порівнянна з терміном кредиту за договором. На інших етапах прострочення по кредиту вона малоймовірна, якщо тільки Ви самі не прискорюєте процес, відверто посилаючи банк в «далеку дорогу» або явно намагаючись приховати майно, застава або що там у Вас можна відібрати.

Але і з судової процедури можна винести більше користі, ніж шкоди, якщо правильно підготуватися до цього періоду. Залишайтеся з нами, і Ви будете готові до будь-якого розвитку подій маючи прострочення по кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?