Новини світу кредитування та банківських послуг.

Прострочена заборгованість за кредитом – що робити?

Наслідки не виплати боргів по кредиту можуть бути самими різними. Проблеми занесення в чорний список, зіпсована історія по кредитах, це лише мала частина проблем які можуть бути згодом не своєчасного погашення боргу.

До людей, які зловживають невиконанням обов’язків по кредитному договору, можуть бути застосовані наступні дії:

  • Позбавлення водійського посвідчення;
  • Списання грошових коштів з рахунків мобільного телефону;
  • Стягнення майна боржника, або у його родичів (у разі якщо він переписав його під час виникнення заборгованості).

Перше що необхідно зробити при виникненні простроченої заборгованості у позичальника перед кредитною установою, по об’єктивній життєвій причині, це негайно звернутися в банк і відразу ж повідомити про це. Людині, яка має боргові зобов’язання, скриватись не має жодного сенсу. Цим позичальник лише погіршує своє становище. У деяких кредитних договорах є пункт, згідно з яким банк має всі права вимагати, повне погашення кредиту після першого ж простроченого платежу.

Зазвичай в цих випадках банк переглядає кредитний договір і встановлює відстрочки зі змінною графіка внесення грошової суми. У рідкісних випадках банк навіть знімає з боржника частину штрафів та пені, накопичених за прострочення. Не виключено також підписання мирного договору в судовому порядку, пояснивши і підтвердивши документально ситуацію.

Продаж заставленого майна один з виходів з такій ситуації, але не варто забувати, що продати заставлене майно може як боржник таки кредитор. У разі продажу боржником заставленого майна, особливих втрат не буде, адже в разі погашення простроченого боргу, грошової суми отриманої з продажу заставленого майна, повернення грошей відбудеться в практично повному обсязі (винятком складають нараховані штрафи).

Слід отримати схвалення від банківської організації з метою продати заставлене майно за вигідною ціною. Так само варіантом вирішення проблеми, буде взяти кредит в іншому банку на більш вигідних умовах. Іншими словами призвести рефінансування кредиту.

Всі подібні поради допоможуть тільки тим боржникам, з якими фінансова установа працює чесно. В іншому не виключені випадки, коли кредитор у своїх інтересах доводить справу до суду з метою отримати від позичальника більшу суму, при цьому, не доводячи до його відома, що його чекає в разі не виплати свого боргу. Розмір грошової позики в такому випадку збільшиться в кілька разів, і конфіскації майна уникнути буде досить складно. На питання що робити в разі заборгованості? Відповісти боржникові допоможуть, антиколектори.

Антиколектори або, простіше кажучи, юристи, що спеціалізуються на кредитних справах. Кредитний адвокат (юрист) допоможе позичальникові знизити претензії банку за кредитом, а так само зменшити нараховані вам штрафи за прострочені виплати. Так само вони допомагають боржнику в ході судового процесу, який в будь-якому випадку для «хто знає» клієнтів закінчиться вигідно.

Проблеми в житті можуть статися в будь-який момент, і ніхто від цього не застрахований, а прострочений кредит може стати лише доповненням до поганої ситуації. Виплачуйте свої борги вчасно і справа до суду не дійде. І при зверненні за кредитом в наступні рази, ретельно вивчайте кредитний договір перед його підписанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?