Новини світу кредитування та банківських послуг.

Прості правила безпеки банківської карти?

Отримуючи нову банківську карту, більшість клієнтів банку надають набагато більше уваги вивченню тарифів з обслуговування та зовсім пропускають інформацію про безпеку. У підсумку при втраті карти ви дзвоните в call-центр, але не можете згадати кодове слово, називаєте шахраям свій пін-код, думаючи, що це код для здійснення інтернет-платежів і здійснюєте інші помилки неуважних клієнтів.


Отже, щоб не потрапити в пастку, варто запам’ятати деякі правила.

  • По-перше, коли вас просять придумати секретне слово, запам’ятайте його. Звучить дивно, але іноді ми забуваємо навіть часто використовувану інформацію, що ж говорить про слово, яке може не знадобитися роками. Тому краще запишіть його і бережіть подалі від чужих очей.Секретне слово може знадобитися при відновленні пін-коду, дистанційному підключенні послуг або при блокуванні картки у випадку її втрати або крадіжки. Якщо ви вже встигли забути секретне слово для своїх карт, варто звернутися в офіс банку з паспортом та змінити його.
  • Інша важлива інформація по карті – це числа на обороті, запам’ятовувати все не обов’язково, зверніть увагу тільки на останні три цифри. Це код CVC, який допоможе вам оплачувати покупки в інтернеті. На сайті продавця вам запропонують ввести номер картки, ім’я власника, термін дії картки і цей код. Більше ніяких даних продавцям повідомляти не потрібно. Якщо вас просять ввести пін-код, йдіть з цього сайту, ви натрапили до шахраїв. Пін-код знадобиться тільки при знятті готівки в банкоматах і оплати покупок або послуг реальних продавців. Слідкуйте за тим, щоб пін-код не дізналися треті особи, навіть якщо це ваш найближчий родич. Справа в тому, що назвавши комусь пін-код, ви порушуєте умови договору з банком, а значить, якщо гроші будуть вкрадені, їх ніхто не поверне.
  • Є ще кілька правил, які потрібно запам’ятати: не вводьте дані карти на підозрілих сайтах, не віддавайте карту в руки іншим людям, навіть якщо мова йде про оплату рахунку в ресторані. Попросіть принести вам термінал, або проїдьте до каси разом з продавцем.

Ці прості правила допоможуть вам зберегти гроші в цілості і не попастися на вудки шахраїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?