Новини світу кредитування та банківських послуг.

Промінвестбанку потрібні гроші для докапіталізації.

Зовнішекономбанк шукає гроші для порятунку української «дочки». Проблеми з ліквідністю і капіталом Промінвестбанку ВЕБ оцінив в $ 650 млн.

Лютневої докапіталізації на $ 800 млн може бути недостатньо для порятунку Промінвестбанку, пишуть «Ведомости» . У банку складнощі з ліквідністю. Два співрозмовника «Ведомостей» сказали, що на початку лютого НБУ попередив Промінвестбан про можливе визнання неплатоспроможним через проблеми з капіталізацією. Правда, це було до збільшення капіталу. «Що стосується поточної ситуації в банку, Промінвестбанк провів збільшення капіталу, виконавши свій план щодо докапіталізації на 2016 г.», – йдеться у відповіді НБУ на запит «Ведомостей». Материнський банк забезпечує поточну підтримку ліквідності банку, повідомив НБУ. Інші питання український регулятор не коментує, посилаючись на банківську таємницю. Промінвестбанк не відповів на запит «Ведомостей».


На кінець III кварталу 2015 року прямі ризики, пов’язані з Україною (в тому числі Промінвестбанку), ВЕБ оцінював в 23,4 млрд. руб., створивши резерви в 6,5 млрд. руб. на додаток до 17,1 млрд. в 2014 р Держкорпорація попереджала в звітності, що в разі погіршення ситуації в Україні якість кредитів, які видані третім особам для покупки цінних паперів, і кредитів, виданих металургійним компаніям, може погіршитися. Розмір таких кредитів (до резервування) на той момент досягав 560,9 млрд. руб.

Про ситуацію з Промінвестбанком доповідали новому керівнику ВЕБа Сергію Горькову, кажуть двоє співрозмовників «Ведомостей». У ВЕБе утрималися від коментарів. Питання про надання Промінвестбанку додаткових коштів буде винесено на засідання наглядової ради ВЕБа, знає один зі співрозмовників «Ведомостей».

Проблеми Промінвестбанку можна розглядати ізольовано від ВЕБа, говорить аналітик Moody’s Олександр Проклов. Значна частина кредитів Промінвестбанку видана підприємствам на сході України, які встали, нагадує він. Вирішення питання Промінвестбанку призведе до збитків для ВЕБа як в разі закриття проекту, так і в разі докапіталізації.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?