Новини світу кредитування та банківських послуг.

Програми подвійних дипломів: що доступні українцям

Подвійні дипломи – це спільні програми українських і зарубіжних вузів, які дають можливість українським студентам отримати знання і «корочки» європейського зразка. 

Цінність подвійного диплома в тому, що випускник стає більш привабливим для вітчизняних роботодавців. Але далеко не в кожному українському університеті існують такі програми. Хоча в цілому така опція можлива як при навчанні у державному, так і в приватному вузі. У будь-якому випадку вивчати пропозиції університетів потрібно ретельно, так як їх розуміння програм подвійних дипломів може бути різним.

«Дуже часто ми маємо справу з халтурою, коли людина отримує два дипломи жодного разу не відвідуючи країну, в якій розміщений університет партнер, а просто якісь викладачі приїжджають в Україну і читають лекції, проводять іспити і видають диплом», – пояснив «Мінфіну »проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Володимир Бугров.

Найчастіше взяти участь у програмі подвійного диплому можуть студенти, які вже навчаються в магістратурі, набагато рідше ця можливість є у бакалаврату. Залежно від обумовлених умов між ВНЗ такі програми можуть бути безкоштовними для студентів, а можуть і оплачуватися самостійно.

big«Навчання за всіма програмами подвійного диплому в НТУУ« КПІ »безкоштовне. Винятком є філія американського університету Індіанополіс у м. фАфіни (Греція), де вартість залежить від кількості курсів і кредитів і становить до 13 тис. євро / за весь період », – розповів перший проректор КПІ Юрій Якименко.

Деякі європейські університети виплачують нашим студентам стипендію, в середньому 500-700 євро на місяць. Стипендія може виплачуватися від Європейського союзу, благодійних фондів та організацій, а також від МОН України.

Графіки навчання різняться. У деяких випадках для того, щоб отримати європейський диплом, студентам потрібно рік провчитися в українському ВНЗ, а потім рік – в іноземному. Або, приміром, студент може навчатися два роки за кордоном, а в київському університеті навчатися на вільному графіку або може проводити в іноземному ВНЗ всього один семестр.

«Наші студенти їздять двічі на рік (на два тижні) у Вищу лінгвістичну школу в Ченстохові (Польща). Там вони здають сесію. Вартість такого навчання 300 євро на рік. Переліт і проживання вони оплачують самі », – каже директор інституту соціальної роботи та управління національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Алла Ярошенко.

Щоб отримати можливість участі в програмі подвійного диплому, як правило, потрібно пройти конкурсний відбір. У київських університетах відзначають, що найчастіше подібні програми закінчують відмінники. «Конкурс в середньому 2-3 особи на одне місце. Найчастіше, це студенти, які легко навчаються і в нашому університеті. Обсяг матеріалу, який потрібно освоїти збільшується десь на 50% », – уточнює Володимир Бугров.

Також європейським студентом стати простіше, якщо є хороший рівень іноземної мови. Багато вузів пропонують мовні курси для тих, хто збирається вчитися за програмою подвійного диплому. «Перша умова для зарахування студента у Вищу лінгвістичну школу Ченстохова – це мінімальний базовий рівень польської мови», – підтверджує Алла Ярошенко.

Потенційно цікавими варіантами можуть бути і спільні програми українських і російських вузів. «У нас є програма подвійного диплому філософського факультету з московським державним університетом імені Ломоносова. Це програма інституту міжнародних відносин з МДІМВ. Також ми пропонуємо студентам і українські вузи – Харківську юридичну академії, Львівський університет, Одеський », – розповів Володимир Бугров.

Приклади програм подвійних дипломів деяких українських університетів

Український університет
Університет-партнер
Факультет / напрям
Вартість навчання, рік
Стипендія, місяць

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Університет ім. Поля Сабатьє Тулуза, Франція
Молекулярна хімія
безкоштовно
€ 800

Університет м. Анже, Франція
Хімія
безкоштовно
€ 800

Університет м. Страсбург, Франція
Фізика і хімія
безкоштовно
€ 800

Московський державний інститут міжнародних відносин, Росія
Зовнішня політика і дипломатія
безкоштовно
$ 730-790

Університет Міколаса Ромеріса, Литва
Юридичний факультет
€ 3,5 тис.
відсутня

Київський політехнічний інститут
Університет Індіанаполіса в м. Афіни, Греція
Видавничо-поліграфічний інститут, міжфакультетський медико-інженерний факультет, факультети прикладної математики, соціології та права, менеджменту та маркетингу, а також факультет лінгвістики
до € 13 тис.
відсутня

Отто-фон-Геріке університет м.Магдебург, Німеччина
Механіко-машинобудівний інститут, інженерно-фізичний та зварювальний факультет
безкоштовно
$ 750

Технічний університет Дрездена, Німеччина
Інститут телекомунікаційних систем
безкоштовно
відсутня

Корейський інститут науки і техніки, Республіка Корея
Інститути прикладного системного аналізу (ІПСА), енергозбереження та енергоменеджменту, хіміко-технологічний та приладобудівний факультети, а також факультети електроніки, інформатики та обчислювальної техніки (ФІОТ), енерготехніки, автоматики та біотехнологій
безкоштовно
$ 800-1100

Федеральний університет м. Уберландія, Бразилія
Зварювальний факультет
безкоштовно
$ 500-600

Києво-Могилянська академія
Йенський університет ім. Ф. Шиллера, Німеччина
Політологія
безкоштовно
невідомо

Варшавський університет, Польща
Історія
безкоштовно
€ 600

Коледж екології та лісового господарства Університету штату Нью-Йорк
Екологія
безкоштовно
невідомо

Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова
Вища лінгвістична школа у Ченстохові
Інститут соціальної роботи та управління
€ 900
відсутня

Університет «КРОК»
Університет професійної освіти NOVI, Нідерланди
Бізнес-адміністрування
1 рік – € 700, 2 рік – € 800, 3 рік – € 900, 4 рік – € 1000,
Всього: – € 3400
відсутня

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?