Новини світу кредитування та банківських послуг.

Програми автокредитування на старі автомобілі

Отримати автокредит на старий автомобіль можна не в кожному банку. Не всі фінансові установи хочуть зв’язуватися з покупкою транспорту з пробігом, так як це пов’язано з додатковими ризиками. Коли автомобіль купується в автосалоні, є гарантія, що він був завезений в країну легально і не замішаний ні в яких кримінальних пригодах. А якщо покупка здійснюється з рук, то таку гарантію дати ніхто не може.

Звичайно, перш ніж укладати угоду проводяться різноманітні перевірки, але шахраї спритно вміють приховувати сліди злочину, так що докопатися до істини не завжди можливо. Банки відносяться до контор, які не люблять зайвий раз ризикувати своїми активами, тому взяти автокредит на старий автомобіль буде складніше, ніж на новий. Причому всі додаткові витрати на експертизи та перевірки будуть проводитися за рахунок позичальника. Також процентна ставка буде вище, а розмір початкового внеску – більше. Тому, можливо простіше буде взяти нецільовий кредит в банку і на отримані позикові кошти придбати собі авто з пробігом.


Вимоги до позичальників

Оформити автокредит на старий автомобіль можна в великому банку, який може собі дозволити укладати ризикові договори. Але все одно необхідно буде представити велику кількість документів про технічний стан транспортного засобу, взяти папір в силових відомствах, що авто не числиться в угоні і не проходить по кримінальних справах в якості речового доказу. Це зажадає додаткових витрат сил і часу, а експертизи – ще й грошей. Але обійти ці умови автокредитування не вийде.

Крім них до претендентів висуваються стандартні вимоги. Позика може отримати громадянин віком від 21 року, який має офіційне працевлаштування і працює на поточному місці не менше півроку. Також буде потрібно довідка про доходи і додатковий документ крім паспорта, що засвідчує особу.

В принципі в банках існує індивідуальний підхід до клієнтів, тому при певних обставинах деякі вимоги можуть бути знижені. Поблажок можна домогтися, якщо в банку оформлена зарплатна картка або особа є його постійним клієнтом. Але при наявності негативної кредитної історії базові вимоги можуть бути посилені.

Як розрахувати суму щомісячних платежів?

Розрахувати ставку автокредиту на старий автомобіль на калькуляторі можна на офіційному сайті банку, з яким планується укласти договір. Для цього достатньо просто заповнити всі наявні поля і натиснути на кнопку. Далі комп’ютер все зробить сам і видасть результат, на який можна буде орієнтуватися при розмові зі співробітником банку. Варто враховувати, що отримане значення не обов’язково збігатиметься з пропозицією банку.

Машина працює з конкретними цифрами, а в спілкуванні з працівником можуть з’ясуватися додаткові моменти, які вплинуть на зміну процентної ставки в ту чи іншу сторону. А результат, отриманий на сайті, є лише зразковим орієнтиром, на який варто звертати увагу, але не брати до уваги його остаточно.

Підводні камені автокредитування

Вигідний автокредит на старі автомобілі досить умовне поняття. Він може бути вигідним в порівнянні з іншими аналогічними пропозиціями, але тільки не з іншими програмами. Умови надання позик не стимулюють клієнтів погоджуватися на подібні угоди. Дуже часто буває, що покупка уживаної іномарки преміум класу обійдеться дорожче, ніж новенький автомобіль з топовою комплектацією, але на один-два класи нижче. Так що варто розставити пріоритети і визначити для себе, що важливіше: клас автомобіля або його новизна.

Максимальний розмір кредиту по таким угодам становить 500 тисяч гривень (у деяких банків до 1 мільйона) з терміном погашення до 5 років. Відсоткова ставка при цьому буде на рівні 30-50%, а розмір початкового внеску не менше 20%. При оплаті відразу 50% банк може зробити хорошу знижку на іншу частину боргу.

Також можна отримати непогані пільги при достроковому погашенні кредиту. Але деякі фінансові установи навпаки категорично проти дострокових розрахунків і навіть прописують у договорі штрафні санкції за їх здійснення. Тому потрібно уважно читати кожен пункт підписується контракту, щоб не упустити жодної важливої деталі. Будь-яка дрібниця може привести до великих проблем у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?