Новини світу кредитування та банківських послуг.

Програма довгострокового накопичувального страхування життя

Нещодавно для фізичної особи відкрилася можливість купувати житло з допомогою страхової програми довгострокового накопичувального страхування життя. Страхові компанії почали пропонувати клієнтам подібного роду програми, за допомогою якої можна накопичити необхідну суму, щоб отримати у власність нерухомість.

Якщо по теоретичній частині все зрозуміло, то на практиці все виглядає так.
Страховик пропонує вам на певний строк стати страховим агентом компанії, укласти накопичувальний договір і привнести в страхову компанію потрібний обсяг страхових платежів. Проблема якраз криється в останньому пункті. Зробити це досить складно, але для програми це обов’язковий етап, тому що самі страховики не в змозі інвестувати всі кошти в покупку. Клієнт-агент повинен сам працювати, використовуючи власні страхові внески та внески тих, кого йому вдалося залучити. Таким чином, відбувається формування страхового резерву, що розміщується страховою компанією в нерухомість. Під час всього терміну накопичення страхової суми у клієнта є можливість користуватися квартирою. І в якості агента він виступає лише до моменту, коли знайдена необхідна сума для покупки, потім він просто збирає гроші на полісі, не потребуючи більше у страховика. Саме тому багато страхові агенти мають основну роботу, а страховою діяльністю займаються в якості додаткового джерела доходу.

Підсумовуючи, скажемо тільки те, що завдяки описаній програмі створюється ситуація протилежна кредитування. Клієнт приваблює суму, вкладену компанією в нерухомість самостійно, а значить, купує квартиру по собівартості. Клієнт не сплачує відсотки, так як не отримував кредиту, а необхідний обсяг страхових резервів був сформований страховою компанією ще до покупки нерухомості. Примітно, що купівля виходить не в кредит, а майже в розстрочку. Сам же страховик виграє, залучаючи нових клієнтів та збільшуючи обсяг страхових премій.

Користуючись програмою, ви в даному випадку не програєте у властивостях житла – вони нічим не відрізняються від кредитних. Клієнт має право оформити рахунки в Жеку, прописатися, робити необхідний ремонт; єдині обмеження – це неможливість міняти, продавати нерухомість, використовувати як заставу, також її можна використовувати як подарунок до моменту отримання прав власності. Передача страховиком майнових прав клієнта відбувається тоді, коли клієнт вносить всі платежі до останнього. Відбувається переоформлення власності на нерухомість.

Найголовніший мінус програми очевидний – вам доведеться самому стати страховим агентом. Якщо ви стали агентом, то найскладніше – це залучити в компанію певну кількість платежів. Багато хто просто порахують, що легше сплачувати великі відсотки за отриманим у банку кредитом, ніж самому ставати агентом, нехай і на короткий проміжок часу. Страховики не заперечують той факт, що успіх програми значною мірою залежить від того, чи був у потенційного клієнта страховика досвід в такого роду справах або досвід у продажу в яких-небудь MLM-компанії. Деякі фахівці вважають, що набули чинності програми якоїсь мотивацією гравця на агентському ринку, ніж надбанням багатьох.

Але навіть при вашій неискушенности ви майже нічим не ризикуєте. Якщо обставини складуться неугодним вам чином, на руках залишиться поліс страхування життя – це вже саме по собі добре. На ньому ви просто можете збирати гроші, маючи дохід з інвестицій. Якщо ви втрачаєте з якихось причин здатності збирати кошти за цією програмою, то дія договору буде припинено достроково, отримавши викупну суму. Звичайно ж, якщо клієнт вже встиг зайняти житло, він повинен його звільнити. Але, не забувайте, клієнт залишається у виграші і тоді, тому що користувався житлом якийсь час, не оплачуючи оренди.

Врахуйте ще один плюс: терміни програми перевищують строки банківських кредитів. За поточним станом банки готові до іпотечного кредиту на строк до 30 років, а договори накопичувального страхування можуть бути складені строком до 40. Довгостроковість програми істотно скорочує навантаження на клієнта, дозволяючи оптимальні розподілити бюджет. Припустимо, ви вирішили накопичити 500 тисяч гривень, тоді по страховій програмі щорічні виплати складуть 12,5 тисяч гривень – це близько тис. гривень на місяць. А лайфові страхові компанії зобов’язані виплачувати клієнту 4% річних від накопичених коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?