Новини світу кредитування та банківських послуг.

Прогнози зміни умов по депозитам влітку 2014.

Як змінюватиметься ситуація на депозитному ринку влітку-2014? Яка буде динаміка середніх і максимальних ставок?

У найближчі місяці різкого зниження ставок за вкладами для приватних клієнтів не передбачається, як, втім, і значного зростання. Так, як правило, літній сезон – це сезон зниження депозитних ставок, але цього року питання ліквідності для багатьох банків залишається відкритим. Тому падіння в цілому по ринку якщо й можливе, то незначне. Швидше очікуємо в найближчі місяці стабілізації ставок – без істотних акційних «спалахів».

Є прогнози про подальшу поступову стабілізацію ситуації після закінчення виборного періоду (не раніше липня-серпня поточного року) з imageпоступовим відновленням приросту депозитів і відповідного зниження прибутковості депозитних продуктів. Прибутковість депозитних продуктів у червні поточного року найімовірніше залишиться на рівні травня-2014. Плавне (в межах 1% річних за вкладами у гривні й 0,5% за вкладами в іноземній валюті) зниження процентних ставок варто очікувати не раніше другої половини літа.

Влітку-2014 очікується зниження процентних ставок на 0,5-1%, але про чіткі терміни говорити рано. Найбільшою мірою ситуація на ринку депозитів фізичних осіб залежить зараз від політичної та економічної ситуації в країні. Крім того, багато залежить від того, яке рішення прийме НБУ по банках, які зараз пропонують завищені ставки через проблеми з ліквідністю.

Найближчим часом ми очікуємо подальшої стабілізації на депозитному ринку, а відповідно, можливо і зниження процентних ставок за вкладами вже до середини літа. Однак зараз ще складно прогнозувати розмір ставок, в будь-якому випадку їх буде диктувати ринок і економічна ситуація в країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?