Новини світу кредитування та банківських послуг.

Прогнози поліпшуються, крадіжки продовжуються

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Економічно активного населення стало менше

Як повідомила Державна служба статистики, в III кварталі 2013 р. економічна активність населення України склала 22 млн. 094,6 тис. грн., тобто – на 0,007% менше, ніж в аналогічному періоді попереднього року. Рівень економічної активності населення віком 15-70 років становив 65,3% (+0,4 п.п.), з них працездатного віку – 73,3% (0 в.п.). Рівень безробіття населення працездатного віку в III кварталі 2013 року склав 7,6%.

Підприємець вкрав у банку

У Шевченківський райвідділ міліції міста Львова надійшла заява від директора одного з комерційних банків про незаконне присвоєння 26-річним підприємцем великої суми банківських грошей – 75314 гривень. Махінації були зроблені за допомогою підроблених платіжних карток клієнтів банку. За таке правопорушення чоловікові загрожує штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи на строк до 3 років.

… І школяр теж спробував

Ще тиждень тому до чергової частини Краснодонського МВ ГУМВС України в Луганській області надійшов тривожний дзвінок від представника одного з відділень великого комерційного банку. 15 річний хлопчик по дорозі зі школи додому зайшов до відділення банку і вручив касирові записку, в якій повідомлялося про мінування будівлі банку. Хлопчик вимагав гроші і обіцяв підірвати банк.
Правоохоронці ретельно перевірили приміщення, але вибухонебезпечних предметів не виявили. Тепер батькам хлопчика доведеться оплатити роботу екстрених служб. Сам школяр заявив, що таким чином хотів заробити собі грошей на подорожі.

milicia_450x323.jpg.aspxЄврооблігації на 3 мільярди доларів

Як повідомило інформаційне агентство Cbonds, 20 грудня Україна випустила єврооблігації на 3 млрд. дол зі ставкою купона 5% і терміном погашення в 2015 році. Папери були продані за ціною 100% від номіналу. Організатором розміщення став «ВТБ Капітал».

Банки, які виплачуватимуть пенсії

Пенсійний фонд України оприлюднив інформацію про рішення конкурсної комісії по відбору банків, в яких за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги можуть відкриватися рахунки для виплати пенсій та грошової допомоги в 2014 році. У конкурсному відборі взяло участь 110 банків.

Прогнози поліпшуються

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s поліпшило прогноз по рейтингах України до стабільного з негативного і підтвердило довгостроковий і короткостроковий рейтинги в іноземній і національній валюті України "B-/ B". В агентстві вважають, що 15 мільярдів доларів (8% ВВП в 2014 році), отриманих від Росії, забезпечать нашому уряду зовнішнє фінансування необхідних наступного року бюджетних програм.

Банки будуть судитися з Мінфіном?

Поштовхом до можливих судових розглядів комерційних банків України з Міністерством фінансів може послужити прийняття проекту наказу "Про затвердження змін до Порядку проведення відкритого конкурсу з визначення уповноважених банків, через які має здійснюватися виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ".

minfin_450x292.jpg.aspx

Старший юрист компанії "Алексєєв, Боярчуков і партнери" Олександр Ткачук вважає, що законодавче прийняття наказу призведе до фактичного закріпленню виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери тільки за двома українськими банками – Ощадбанком і Укрексімбанком . Цей висновок випливає з наявного в проекті наказу обмеження за часткою присутності держави в капіталі банку, позначеного на рівні не менше 75%. Також, є вимоги і за розміром статутного капіталу – він повинен перевищувати 10 млрд. гривень.

Нацбанк постарався

У прес-релізі Національного банку України відзначається , що за 11 місяців 2013 було реалізовано майже 668 тисяч пам’ятних монет на загальну суму близько 70 млн. гривень. Всього за 2013 Нацбанк України ввів в обіг 42 виду (29 найменувань) пам’ятних монет загальним тиражем близько 653 000 штук. Рік, що минає 2013 Нацбанк України завершив випуском пам’ятної монети «1120 років м. Ужгороду» номіналами 10 і 5 гривень, які традиційно виготовлені зі срібла і нейзильберу відповідно.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?