Новини світу кредитування та банківських послуг.

Прогноз курсу гривні на першу половину квітня.

Країна виходить з кризи? Гривня не падає третій тиждень поспіль. Такого не було вже багато місяців. Привід для оптимізму дійсно є. Але поки невеликий.

Минулий тиждень закінчився невеликим зростанням курсу долара. У понеділок міжбанк відкрився котируваннями 25,85 / 26,00. У п’ятницю закрився на рівні 26,00 / 26,10. Пік зростання курсу спостерігався у вівторок-середу, коли котирування долара виросли до 26,30 / 26,42. У вівторок НБУ вийшов на ринок і купив $ 26 млн . Допомогло. До закриття торгів середи долар подешевшав до 26,18 / 26,28. На ринку пліткують, що для стабілізації курсу НБУ порізав частину заявок імпортерів. Але масштаб таких обмежень був невеликим. Ще одне пояснення стабільності – невеликі коливання залишків на коррахунках банків . З 39,228 млрд. гривень на ранок 28 березня вони зросли лише на 186 млн. гривень на ранок п’ятниці. Протягом тижня вони перебували в межах 40-40,5 млрд. гривень без значних коливань.


Після стрибків курсу за останні три тижні, коли коливання іноді перевищували 40-60 копійок протягом торгової сесії, можна сказати, що цей кінець березня пройшов відносно стабільно. На початку минулого тижня на курс впливали зарубіжні свята. У понеділок були закриті європейські банки (Великодній понеділок), а позаминулої п’ятниці не працювали ні США, ні Європа. В результаті розрахунки по долару і євро проходили з відстрочкою. Платежі в валюті стали проходити в звичайному режимі тільки у вівторок.

Сформований розклад каже, що ринок знайшов так улюблений Нацбанком рівноважний курс в межах досить вузького коридору 26,00-26,30. Саме в цих рамках пройшли основні операції за тиждень по долару.

Курс гривні щодо євро, англійського фунта і швейцарського франка змінився через коливання цих валют на світовому ринку. Вони сильно змінилися після виступу глави ФРС Джаннет Йеллен . Євро за тиждень з ранкових котирувань понеділка 28,864 / 29,026 виріс до рівня 29,642 / 29,756 до закінчення п’ятничних торгів.

Ось що буде впливати на курс гривні найближчі тижні:

1) формування парламентської більшості і уряду, а також підсумки візиту Президента України Петра Порошенка в США;

2) експортерам потрібна гривня для оплати поточних платежів початку місяця (закупівля сировини, матеріалів, виплат зарплат і оплати орендних платежів);

3) посівна ще не завершена, аграріям потрібні імпортні ПММ, засоби захисту рослин та добрива, що збільшить запити покупців валюти;

Прогноз першу половину квітня – коливання курсу долара в межах 26,00-26,60. Якщо політична криза піде на спад, діапазон звузиться до 26,00-26,35 з незначними відхиленнями в ту чи іншу сторону в період активних торгів. Якщо невизначеність продовжиться, то коридор може розширитися до 26,00-27,00 гривень з тенденцією до ослаблення гривні. НБУ не виходитиме на ринок часто. Обсяг його операцій навряд чи перевищить $ 50-60 млн. за тиждень. Ринок буде сам досягати рівноваги.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?