Новини світу кредитування та банківських послуг.

Прогноз курсу гривні на кінець березня.

Посівна в розпалі. Це погано впливає на курс гривні. Аграріям потрібна валюта. На цьому тижні зростання попиту з боку селян компенсував продаж експортної виручки для бюджетних платежів. З понеділка все буде по-іншому.

Проти гривні – не тільки посівна, а й політики. Криза в українській владі набридла західним партнерам. Вони не втомлюються говорити, що країна не отримає грошей, поки не стане ясно, з ким вести переговори. Результат – валюти стає менше. І Нацбанк змушений розпродавати і без того мізерні резерви. З початку березня НБУвикинув на міжбанк більше $ 105 млн. Курс гривні це не зміцнило, але зайвий ажіотаж збило.


Що грало на користь гривні? Бюджетні витрати і невелике зниження гривневої ліквідності в банківській системі. Залишки на коррахунках банків за п’ять робочих днів знизилися з 42,3 млрд гривень до 40 млрд. Валюти не вистачало, тому обсяги торгів на міжбанку були середніми. З 26,05 / 26,22 вранці 14 березня долар подорожчав до 26,55 / 26,70.

Курс євро підвищила ФРС. 16 березня американський регулятор заявив, що не підвищуватиме ставки . Фінансові ринки залихоманило, адже багато ставили на підвищення ставки ФРС. Це автоматично відбилося на курсі гривні до євро. Вранці 14 березня міжбанк відкрився котируваннями євро 29,058 / 29,274, а в п’ятницю ввечері закрився курсом 29,985 / 30,152.

Що чекає валютний ринок цього тижня? Все залежить від НБУ . Бюджетні витрати закінчилися, а попит залишиться високим. Регулятору потрібно готуватися до активізації спекулянтів. У п’ятницю ввечері вони вже почали свою справу. Курс долара виріс при невеликих обсягах торгів. 

Прогноз експертів за курсом долара – розширення спреду і посилення волатильності в широкому коридорі 26,40-27,20.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?