Новини світу кредитування та банківських послуг.

Продаж валюти і падіння ВВП

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Fitch спрогнозувало падіння ВВП

Падіння ВВП України в поточному році може скласти 6,5%, – йдеться в прогнозі міжнародного рейтингового агентства Fitch. Експерти агентства вважають, що дефіцит держбюджету в 2014 році може вирости до 10,1% ВВП. Що ж до прогнозів на 2015 і 2016 рр., То в агентстві вважають, що економіка України не виросте, але і не скоротиться. Дефіцит держбюджету з прогнозних 10,1% (в поточному році) в 2015 році скоротиться до 6,5%, а в 2016 році – до 4,3%. Прогноз по інфляції на поточний рік становить 9,5%, на 2015 рік – 12,5%, на 2016 – 6%.

Банки втратили 2 млрд. грн.

За період з січня по липень 2014 банківський сектор України отримав негативний результат у розмірі 2 млрд. грн., але без урахування збитків банків з тимчасовою адміністрацією прибуток банків України склав 3,2 млрд. грн. , – Повідомляється на сайті Нацбанку.

clip_image001

Доходи банків України за січень – липень 2014 з порівнянні з відповідним періодом 2013 збільшилися на 30,8% і склали 121 400 000 000. грн. У той же час їхні витрати за січень – липень 2014 з порівнянні з відповідним періодом 2013 зросли на 35,7% і склали 123, 4 млрд. грн.

Всесвітній банк виділить Україні 324 млн. Дол.

Всесвітній банк готовий виділити Україні кредит у розмірі 324 млн. дол. На реформу охорони здоров’я, – повідомив минулого тижня в ході брифінгу заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.
"Ми дуже сподіваємось, що Міністерство охорони здоров’я зможе представити проект для ради директорів Всесвітнього банку, так як це кредит в 324 мільйони доларів, який банк готовий виділити для 10 областей", – зазначив він.

Продаж 100% валюти – обов’язковий

У зв’язку з напруженою ситуацією на валютному ринку України Національним Банком України було прийнято постанову № 515 "Про врегулювання ситуації на валютному ринку України", яким введена обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті на міжбанківському валютному ринку України. На думку Голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої, застосування таких тимчасових заходів з боку регулятора буде сприяти стабілізації ситуації на валютному ринку.

clip_image002

"Ми продовжили термін дії норми про обов’язковий продаж експортерами надходжень в іноземній валюті на три місяці, збільшивши обсяг її продажу до 100%. Це цілком логічний і очікуваний крок, враховуючи вкрай складну суспільно-політичну ситуацію в країні", – зазначила Валерія Гонтарєва.

340 млн. дол. – для стабілізації гривні

Після підписання меморандуму про співпрацю між урядом України та Світовим конгресом українців прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Міністерство фінансів України продасть 340 млн. дол. В золотовалютні резерви Національного банку України для стабілізації курсу гривні.
"Сьогодні ми прийняли рішення. Для стабілізації валютного курсу Мінфін продає в резерви НБУ 340 млн. Дол. США. Це збільшить резерви НБУ і допоможе стабілізувати валютно-обмінний курс", – заявив Яценюк. Він підкреслив, що через військового конфлікту на Донбасі , українська економіка стала військовою. "Що стосується нашої економічної ситуації, то він (конфлікт на сході України) має вплив на економіку України, бо українська економіка стала військовою економікою", – сказав прем’єр.

Ще один банк ліквідують

Правління Національного банку постановою від 28 серпня 2014 прийняло рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Автокразбанк" ("АКБ Банк") з 29 серпня 2014 р – повідомляється на сайті регулятора. Відзначимо, що з 30 травня в банку діяла тимчасова адміністрація.

clip_image003

"Протягом зазначеного строку фондом здійснювався пошук інвестора або приймаючого банку. Проте якість активів ПАТ" АКБ Банк "була настільки незадовільною, що шляхи фінансового оздоровлення ПАТ" АКБ Банк "не були знайдені. Єдиним можливим варіантом є ліквідація ПАТ" АКБ Банк ", – коментують в НБУ.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?