Новини світу кредитування та банківських послуг.

Продаж іпотечної квартири: тонкощі угоди

На сьогоднішній день найпоширенішою операцією з нерухомістю є продаж квартир, які знаходяться в іпотеці. Продаж квартир з-під застави має багато нюансів, тому краще здійснювати таку операцію з фахівцем. Узгоджувати питання доведеться між трьома сторонами – Покупець-Продавець-Банк. При цьому кожен банк пропонує свою схему угоди. Ризику в таких операціях практично немає, все прозоро і ясно.

Причини продажу квартири по іпотеці

Нестабільна економічна ситуація в країні позначається і на ринку нерухомості. В таких умовах більшість позичальників виявляються нездатними виплачувати іпотечний кредит. clip_image001До найбільш поширених причин можна віднести:

 • бажання власників іпотечних квартир придбати іншу квартиру з кращими умовами житла;
 • офіційний розлучення сімейної пари, при якому ділиться спільно нажите майно;
 • нездатність позичальників виплачувати кредит по іпотеці.
Особливості продажу квартири по іпотеці

Фахівці з іпотечної нерухомості помітили характерні риси. Позичальники бувають двох типів:

 • позитивно налаштовані
 • негативно налаштовані

Під час продажу іпотечної квартири перші діють логічно, послідовно, враховуючи стан ринку нерухомість. Такі люди взаємодіють з усіма учасниками процесу, вони враховують думку і банків, і ріелторів, і покупців. Угода планується, завдання розписуються, а позитивний настрій допомагає досягти поставлених цілей.

Другі позичальники діють на пролом, диктуючи свої умови. Крім продажу квартири, їх метою стає отримання прибутку. Мотивації таких людей корисливі, і це все в умовах падаючого ринку нерухомості.

Передпродажна підготовка

Для того щоб ефективно почати операцію, слід зробити наступні заходи:

 • Звернутись за дозволом в банк. Там уточнити наявність або відсутність додаткових банківських комісій при продажі іпотечних квартир. З’ясуйте, хто є чинним власником застави.
 • Необхідно вибрати ріелтора або іпотечного брокера, який буде Вас вести по даному процесу і консультувати про ціни і особливості на ринку нерухомості.
 • Також слід проконсультуватися з банківськими співробітниками, у разі нездатності виплачувати гроші по кредиту. Банк дасть Вам спеціальні «канікули» і зафіксує суму боргу на час продажу.
Традиційні схеми продажів іпотечних квартир
 1. Перший варіант не передбачає переведення застави на покупця.
 2. Другий варіант передбачає переведення застави на покупця.
 3. Третій варіант передбачає використання кредитних коштів інших банків.

Варіант № 1

У першому випадку покупець виплачує всю суму грошей позичальникові, перераховуючи їх на його розрахунковий рахунок. В результаті Цього він отримує квартиру без обтяження . Після списання банком позичкової заборгованості, підписується попередній договір купівлі продажу іпотечної квартири, після чого йде процедура реєстрації договору, яка може тривати від двох тижнів до одного місяця. Ризик для покупця полягає в тому, що гроші переводяться на рахунок продавця до реєстрації договору. Покупцеві слід підстрахувати себе, взявши розписку у продавця про отримання грошових коштів.

У другому випадку покупець може заздалегідь не вносити гроші на розрахунковий рахунок продавця. Для цього відкриваються банківські комірки. Одна комірка повинна містити повну суму грошей для дострокового погашення боргу покупця з оренди. Друга заповнюється коштами для розрахунку з продавцем, які є різницею між сумою боргу та продаваною вартістю. Далі підписується договір купівлі-продажу і реєструється на ім’я покупця.

Варіант № 2

Для цієї угоди в банку відкриваються дві комірки, де покупець і зберігає свої кошти. Право власності переходить на покупця, при якому на ньому зберігається обтяження, підписується і реєструється договір купівлі продажу. Після процедури внесення коштів на рахунок продавця пишеться заява і знімається обтяження. Документи ще раз реєструються і віддаються покупцеві.

Варіант № 3

У цій операції бере участь ще один банк у вигляді другого кредитора. Суть полягає в тому, що на об’єкт продажу накладається друге обтяження. Потім другий банк перераховує гроші першому, в результаті чого знімається обтяження. На сьогоднішній день така схема практикується, але вона ще не до кінця розроблена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?